Burhan Çakır'ı Tanıyalım

Eskişehir İli, Odunpazarı İlçe Müftüsü Burhan ÇAKIR'ı Yakından Tanıyalım.

Burhan Çakır'ı Tanıyalım

Eskişehir İli, Odunpazarı İlçe Müftüsü Burhan ÇAKIR'ı Yakından Tanıyalım.

23 Mayıs 2015 Cumartesi 01:31
Burhan Çakır'ı Tanıyalım
banner221
Grup Sayfamız için

10.08.1971  yılında Ankara ili Polatlı ilçesinde doğdu.1982 yılında ilkokulu kendi köyünde bitirdi. 1989 yılında  Akşehir İmam-Hatip Lisesinden mezun oldu.

İlk görevine 1989 yılında İmam Hatip olarak Bolu Eğitim Merkezinde başladı, daha sonra Konya’nın Karatay ilçesi Fakihdede Camiinde  devam etti. Aynı yıl Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesini kazandı.  1994 yılında Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu.

1998 yılının Mayıs ayında açılan İhtisas Kursu Sınavını kazandı ve  Konya Selçuk Eğitim Merkezine Kursiyer olarak kayıt yaptıran Burhan ÇAKIR 2000 yılında buradan başarıyla mezun olarak Muğla Milas İlçe Müftülüğüne Vaiz olarak atandı.

Girdiği  Müftülük sınavlarında elde ettiği başarı sonucu Vaizlik görevine başlamadan 2000 yılında Erzincan İliç  İlçe Müftülüğüne atandı ve 4 yıllık hizmetin ardından 2004 yılında Osmaniye Toprakkale  İlçe Müftüsü olarak görevine devam etti.

2011 yılında Bilecik Bozüyük İlçe Müftüsü olan Burhan ÇAKIR, 3,5 yıl Bozüyük Müftüsü olarak görev yaptıktan sonra 2015 yılı Şubat ayında Odunpazarı İlçe Müftüsü olarak atandı. Halen Odunpazarı İlçe Müftüsü olarak görevine devam etmekte olan Müftü
Burhan ÇAKIR, Arapça ve Almanca bilmekte olup, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220