Dr. İbrahim Özler'i Tanıyalım

Çanakkale İli Gelibolu İlçe Müftüsü Dr. İbrahim ÖZLER'i Yakından Tanıyalım.

Dr. İbrahim Özler'i Tanıyalım

Çanakkale İli Gelibolu İlçe Müftüsü Dr. İbrahim ÖZLER'i Yakından Tanıyalım.

07 Aralık 2014 Pazar 23:58
Dr. İbrahim Özler'i Tanıyalım
banner221
İbrahim ÖZLER 1973 yılında Erzurum’da doğdu. Hafızlık yaptı. Orta öğrenimini Erzurum İmam Hatip Lisesi’nde 1993’de tamamladı. Daha sonra Erzurum Merkez Gaziler Kur’an Kursu Öğreticiliği’ne atandı.

Bu arada Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden 1998’de mezun oldu. Fakülte bitirme tezi olarak “İhvan-ı Safa Felsefesi” üzerine çalıştı. Aynı yıl Atatürk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı Din Sosyolojisi Bilim Dalı’nda “Cemil Meriç’te Aydın Problemi” adlı teziyle yüksek lisansını; “Camilerin Zihniyet Değişimindeki Rolü (Erzurum Örneği)” teziyle de doktorasını tamamladı.

Sırasıyla Erzurum Merkez Yıldırım Beyazıt Kur’an Kursu Öğreticiliği, Erzurum İl Müftülük Murakıplığı ve Ağrı-Hamur ve Muğla-Ortaca İlçe Müftülüğü görevlerinde bulundu.

Erzurum Dadaşkent Mehmet Nuri Yılmaz Eğitim Merkezi III. Dönem “Müftülük ve Vaizlik İhtisas Kursu”nu da başarıyla tamamlayan Özler, halen Çanakkale-Gelibolu İlçe Müftüsü olarak görev yapmaktadır. Arapça ve İngilizce bilen Özler, evli ve iki çocuk babasıdır.


Diyanet Haberler'e dair ilk haberleri kapalı grup sayfamızdan öğrenmek için

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220