Enver Polatoğlu'yu Tanıyalım

Elazığ İli, Karakoçan İlçe Müftüsü Enver POLATOĞLU'yu Yakından Tanıyalım.

Enver Polatoğlu'yu Tanıyalım

Elazığ İli, Karakoçan İlçe Müftüsü Enver POLATOĞLU'yu Yakından Tanıyalım.

13 Nisan 2015 Pazartesi 23:52
Enver Polatoğlu'yu Tanıyalım
banner221
1978 yılında Elazığ’ın Palu ilçesine bağlı Yarımtepe Köyü'nde dünyaya geldi. 1995’te Elazığ İmam Hatip Lisesini, 2002 yılında da Konya Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdi.

2001 yılında Bingöl’ün Adaklı ilçesinde İmam Hatip olarak göreve başladı. 2005 yılında “Selçuk Dini Yüksek İhtisas Eğitim Merkezi” 12. dönem müftülük ve vaizlik ihtisas eğitimini tamamlayarak, Elazığ’ın Sivrice ilçesine vaiz olarak atandı.

Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Tefsir Bilim Dalında “Kur’an’da ve Tevrat’ta Hz. İbrahim’in İnanç Konusundaki Akılcı Tutumu” adlı teziyle Yüksek Lisansını tamamladı. 2007 yılında Aydın'da kısa dönem olarak askerliğini yaptı.

Ardından Elazığ il vaizliğine tayin edildi. Almanya’nın Frankfurt Ataşeliğine bağlı Frankfurt-Höchst Ditib Eyüp Sultan Camiinde din görevlisi olarak 4 yıl görev yaptı. Bu süre zarfında özel kurslara katılarak Almanca dil eğitimi aldı.

Kasım 2013 yılında Elazığ’ın Karakoçan İlçe Müftüsü olarak yeni görevine başladı. Erzurum Atatürk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tefsir Bilim Dalında doktorasına devam etmekte olan Müftü POLATOĞLU Evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220