Halil Erten'i Tanıyalım
Grup sayfamız için  

1951 yılında Kırıkkale İli Yahşihan İlçesi Hisar Köyü’nde doğdu. Göreve 15 Mayıs 1970 tarihinde hafızlık diploması ile İmam-Hatip olarak başladı.

Görevde iken orta ve liseyi devam ederek İmam-Hatip Lisesini dışarıdan imtihana girerek bitirdi.Yine görevde iken lise diploması ile 3 yıllık Eğitim Enstitüsünün Sosyal Bilgiler Bölümünü bitirdi.

İmam-Hatip Lisesi diploması ile de Bursa Yüksek İslam Enstitüsünü 1980 yılında bitirdi.16 Haziran 1983'ten beri Koyulhisar, Sivrihisar, Mustafakemalpaşa ilçelerinde Müftü, 04 Ekim 1994 tarihinden 05 Eylül 2004 tarihine kadar da Kırıkkale İl Müftü Yardımcılığında, aynı görevi yürütürken 19 Şubat 2002-19 Şubat 2004 tarihleri arasında 2 yıl Kosova’da Koordinatör Din Görevlisi olarak görev yaptı.

06 Eylül 2004 tarihinde Kırıkkale Yahşihan İlçe Müftülüğüne atandı. 28 Ağustos 2008 tarihinde de, Çankırı-Ilgaz İlçe Müftüsü olarak atandı.

Halen İlçemiz Müftüsü olarak görev yapmakta olan Müftü ERTEN Evli, 3 çocuk babasıdır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol