Mehmet Akarslan'ı Tanıyalım
Grup sayfamız için  

01.01.1957 Tarihinde Afyonkarahisar İli Merkez Karaarslan Köyünde doğdu. İlkokulu köyümde 1967 yılında, İmam-Hatip Okulu II. Devresini Afyonkarahisar da 1974 yılında bitirdi.

16 Ocak 1975 ile 01 Aralık 1976 arası Afyonkarahisar İli Dinar İlçesi Alacaatlı Köyü Camii İmam-Hatibi olarak görev yaptı. Bu esnada fark derslerini vererek Afyon Lisesinden diploma aldı. 12 Nisan 1976 tarihinde evlendi.

Merkezi yerleştirme sonunda 06 Ekim 1976 tarihinde kayıt yaptırdığı Erzurum Atatürk Üniversitesi İslami İlimler Fakültesine devam etmek için istifa etti ve okulu 30 Eylül 1981 tarihinde bitirdi.

31 Temmuz 1982 ile 30 Kasım 1983 tarihleri arasında Yedeksubay olarak muvazzaf askerlik görevimi yaptı.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nca açılan sınavlarda ve mülakatlarda başarılı olarak 17 Ocak 1985 ile 05 Şubat 1986 arası Afyonkarahisar ili Çayırbağ Kur’an Kursu Öğreticisi olarak görev yaptıktan sonra sırasıyla 12 Şubat 1986 ile 22 Ağustos 1991 arası Kastamonu İli İnebolu; 25 Ağustos 1991 ile 15 Ekim 1998 arası Kastamonu İli Tosya ve 22 Ekim 1998 ile 18 Ağustos 2008 arası Uşak İli Banaz İlçelerinde Müftü olarak görev yaptı.

Naklen atanması sebebiyle 29 Ağustos 2008 tarihinde Çanakkale İli Yenice İlçesinde göreve başladı.Müftü AKARSLAN Evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.