Mehmet Gök'ü Tanıyalım
12.04.1951 Yılında Hatay’ın Hassa ilçesi Karafakılı köyünde doğdu. Dörtyol Dokuz Ocak İlkokulu’nu bitirdi.1974 yılında Adana İmam-Hatip Lisesinden mezun oldu.

27.11.1974 tarihinde Bolu Müftülük emrine aday İmam-Hatip olarak atandı. Bolu Eğitim Merkezinde üç aylık kursa tabii tutulduktan sonra İzmir Merkez Kayasuyu Camii’ne aday İmam-hatip olarak atandı.
19.09.1980 yılında İzmir Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu.

02.03.1982 -02.07.1982 tarihleri arasında (kısa dönem-dört aylık) askerlik görevini ifa etti.10.08.1982 tarihinde Antalya Akseki İlçe Müftülüğü’ne stajer müftü olarak naklen atandı.
02.08.1983 -20.01.1986 tarihleri arasında İstanbul Haseki Eğitim Merkezinde 4.dönem Müftü ve Vaizler İhtisas Kursu’na katıldı.

-18.02.1986 tarihinde Kastamonu–Cide İlçe Müftülüğüne 06.09.1988 tarihinde İzmir İl Müftü yardımcılığına,
-27.12.1994 tarihinde İzmir Güzelbahçe İlçe Müftülüğü’ne,
-23.10.1996 tarihinde İzmir İl Müftü Yardımcılığı’na,
-08.01.2002 tarihinde İstanbul Bağcılar İlçe Müftülüğü’ne,
-28.09.2004 tarihinde Üsküdar İlçe Müftülüğü’ne
-29.09.2011 tarihinde Yüreğir İlçe Müftülüğü’ne atandı. Halen Yüreğir Müftüsü olarak görev yapmaktadır. Evli ve dört çocuk babasıdır..          

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.