Muhammed Lütfi KETENCİ'yi Tanıyalım
17 Ekim 1967'de Konya'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Konya'da tamamladı.1988 yılında Konya İmam-Hatip Lisesini bitirdi. Diyanet İşleri Başkanlığının açmış olduğu Müezzin-Kayyımlık sınavını kazandı. Meram İlçesi'nde göreve başladı. Müezzin-Kayyımlık görevi ile birlikte fahri Kur'an Kursu öğreticiliği görevine de devam etti.  Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden 1997 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Selçuk Üniversitesinde Sosyal Bilimler Enstitüsü Felsefe Ve Din Bilimleri Anabilim Dalı, Din Eğitimi Bilim Dalında master (Yüksek Lisans) çalışmasına başladı.

İlahiyat Fakültesinden mezun olduğu 1997 yılında, Diyanet İşleri Başkanlığımızın Müftü ve Vaiz yetiştirmek için açmış olduğu Arapça ve Dini İlimler eğitimi veren Konya Selçuk Eğitim Merkezine giriş imtihanını kazandı. 1999 yılında Konya Selçuk Eğitim Merkezini bitirdi. Vaizlik sınavını kazanarak ataması yapılacak iken, aynı tarihlerde Diyanet İşleri Başkanlığınca Ankara'da yapılan Müftülük sınavına katıldı. Yazılı sınav, mülakat ve kura çekiminden sonra Ahırlı İlçesi'ne 1999 yılında İlçe Müftüsü olarak atandı."Kur'an'da İnsan Eğitiminin Zor Yönleri, Nankörlük-Zayıflık"adlı tezini Ahırlı İlçesindeki Müftülük görevi sırasında bitirdi.

2001 yılında Din Eğitimi Bilim Uzmanı ünvanı ile Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünden mezun oldu. 24.12.2003 tarihinde Ahırlı İlçesinden Güneysınır İlçesine tayin oldu. 15.08.2008 tarihinde Konya İl Müftü Yardımcılığı görevine başlayan Muhammed Lütfi KETENCİ evli ve dört çocuk babasıdır
 
 
 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol