Mustafa ALTUN'ı Tanıyalm
 1966 Yılında Şanlıurfa Bozova’da doğdu ilk ve orta öğrenimini Şanlıurfa’da yaptı. İmam Hatipliğe 01.07.1986 tarihinde Ordu İli Akkuş İlçesi Kuzköy Köyü Elicek Mah. Camiinde göreve başladı. 1992 Yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinden Mezun oldu.1994 yılında Şanlıurfa Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. 26.07.1996 tarihinde Adıyaman İl Müftülüğüne Murakıp olarak atandı.1995 Yılında Askerlik görevini Milli Savunma Bakanlığında Mütercim olarak yaptı.

25.08.1998 tarihinde Konya Selçuk Eğitim Merkezinde düzenlenen VI. Dönem Hizmet içi Eğitim İhtisas Kursunu Tamamladıktan sonra Şanlıurfa ili Birecik ilçesinde vaizlik görevine atandı. 01.10.2000 tarihinde müftülük için yapılan görevde yükselme sınavında başarılı oldu ve 23.10.2000 tarihinde Halfeti ilçe müftülüğüne ilçe müftüsü olarak atandı. 15.02.2007 tarihinde Halfeti Müftülüğünden ayrılarak, 23.02.2007 tarihinde Suruç İlçesine İlçe Müftüsü olarak atandı.

21.09.2012 tarihinde Suruç müftülüğünden ayrılarak,01.10.2012 tarihinde Adıyaman il Müftü yardımcılığı görevine başladı.

 
Halen Adıyaman İl Müftü yardımcısı olarak görevini devam ettiren Mustafa ALTUN evli ve 4 çocuk babası olup. Arapça ve İngilizce bilmektedir.
  
  
   
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.