Nazmi SÖĞÜT'ü Tanıyalım

1954 Yılında Gümüşhane’de doğdu. İlk, orta ve lise tahsilimi Gümüşhane’de tamamladı. Bir yıl imam­-hatip olarak görev yaptı. 1975-76 Öğretim yılında Erzurum Yüksek İslam Enstitüsü’ne kayıt oldu. 1979 yılında Tefsir-hadis bölümünden mezun oldu. Enstitünün son üç yılında Erzurum Merkez Yakutiye Camii müezzini olarak Merkez Vaniefendi camiinde görev yaptı. Bu zaman diliminde bölgenin, ilmiyle şöhret olmuş âlimlerinden Arapça ve dini ilimler dalında çeşitli dersler aldı.

Ocak 1980 tarihinde Bayburt İmam-Hatip Lisesinde Meslek Dersleri Öğretmenliğine başladı. İki yıl sonra Gümüşhane İmam-Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmenliğine, 1986 yılında Gümüşhane - Torul İlçe Milli Eğitim Şube müdürlüğüne naklen atandı.

15/8/1989 tarihinden itibaren Antalya H. Mehmet Gebizli Eğitim Merkezinde altı ay süreli hizmet içi eğitim kursu aldıktan sonra 1990 yılında Gümüşhane-Köse İlçe Müftülüğü’ne atandı. 18/9/1996 Tarihinden itibaren din görevlisi olarak Paris bölgesinde altı yıl çalıştı.

Yurtdışı dönüşü Aralık 2002 de Bartın-Ulus ilçe müftülüğünde müftü olarak göreve başladı. 05/10/2007 tarihinde Tekirdağ - Çorlu İlçe Müftülüğü’ne atandı. 6 yıl Çorluda görev yaptıktan sonra 16/09/2013 tarihi itibari ile Adana İli Ceyhan İlçesine naklen tayin edildi.Halen Ceyhan İlçe Müftülüğü görevine devam ediyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
HİKMET DUMAN 3 yıl önce

ALLAH HOCAMIZDAN RAZI OLSUN ONUN BİZE VERDİĞİ EMEKLE ŞİMDİ BİZDE DİYANETTE GÖREVDEYİZ