Osman Şener'i Tanıyalım

Ankara İli Sincan İlçe Müftüsü Osman ŞENER'i Yakından Tanıyalım.

Osman Şener'i Tanıyalım

Ankara İli Sincan İlçe Müftüsü Osman ŞENER'i Yakından Tanıyalım.

29 Haziran 2014 Pazar 02:00
Osman Şener'i Tanıyalım
banner221

1958 de Ordu'nun Korgan ilçesine bağlı Çitlice Köyünde dünyaya geldi. İlkokulu köyde, ortaokulu Korgan Merkez ve Ordu H.S.T.Ortaokulunda bitirdi. 1978 de Samsun İ.H.Lisesinden, 1984 de Ankara Üniversitesi İlâhiyat Fakültesinden mezun oldu. 1978 de başladığı İmam-Hatiplik görevini fakülte döneminde de devam ettirdi.

1986 da Ordu’nun Kumru ilçesinde başladığı İlçe Müftülüğü görevini Giresun’un Şebinkarahisar, Kastamonu'nun Seydiler, Konya'nın Yunak, Kırşehir’in Kaman, Bolu’nun Kıbrıscık ve Mudurnu ilçelerinde 23 sene sürdürdü.

2009 Ekim’inde başladığı Kahramanmaraş İl Müftü Yardımcılığı görevinden 16 Mart 2012 günü ayrıldı. 21 Mart 2012 günü başladığı Ankara’nın Sincan İlçe Müftülüğü görevine devam etmektedir.

Müftü ŞENER Evli ve üç çocuk babasıdır. Görev süresince il müftülerinden dört teşekkür, bir Diyanet İşleri Başkanından, yedi Kaymakamlardan olmak üzere 8 takdir belgesi ödül aldı.

Yaz Kuran Kursu öğrencileri için “TEMEL DİNİ BİLGİLER” kitapçığı, okuyucularıyla buluşmuş iki şiir kitabı çalışması ve ayrıca mahalli gazetelerde yayınlanan fıkıh konulu yazıları mevcuttur.  

 

Müftü Osman ŞENER'in Şiir Kitapları

                                     

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220