Şaban Sadan'ı Tanıyalım
Grup Sayfamız için

31.10.1974 Tarihinde Tokat ili Niksar İlçesi Camidere Köyünde İmam-Hatip olarak ilk göreve başladı. 1975-1976 öğretim yılında Bursa Yüksek İslam Enstitüsünde Yüksek tahsiline başladı.

1977 tarihinde Bursa Merkez Yıldırım Beyazıt Camiinde Müezzin-Kayyım Olarak göreve başladı. Hem görev hemde Yüksek tahsilini ikisini beraberce götürdü.1979 Haziran döneminde Yüksek İslam Enstitüsünden mezun oldu.

19 Aralık 1979 tarihinde Siirt ili Sason İlçesinde, İlçe Müftüsü Olarak göreve başladı.(Sason bügün itibariyle Batman iline bağlı bir İlçedir.) 15 Aralık 1980 tarihinde Diyanet İşleri Başkanlığı İstanbul Haseki Eğitim Merkezine 3.dönem Müftü ve Vaizler ihtisas kursuna kursiyer olarak katıldı. İhtisas kursu bitiminde 17.03.1983 yılında Antalya İli Elmalı İlçesinde Müftü olarak göreve başladı.

Elmalı Müftülüğü görevini ifa ederken kısa dönem askerlik görevinide yaptı. 15 Ekim 1984 tarihinde geçici olarak Hollanda’nın Rotterdam kentinde Din Görevlisi olarak göreve başladı.

Buradaki görevi 17.07.1989 tarihinde sona erdi. 21.06.1990 tarihinde Ordu İli Gölköy İlçesinde Müftü olarak göreve başladı.

Yaklaşık 9,5 yıl süren bu görevden sonra 21.10.1999 30.09.2009 tarihleri arasında Ordu İli Perşembe ilçe Müftülüğü görevini yürüttü.

01.10.2009 tarihi itibariyle Giresun İli Bulancak İlçe Müftülüğü görevine başlayan Müftü Şaban SADAN halen aynı görevi sürdürmektedir.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
İbrahim 1 yıl önce

Eli öpülecek müftü.