Sıtkı Beydilli'yi Tanıyalım
Grup Sayfamız için

1961 yılında Oltu'da (Erzurum) doğdu. İlk ve ortaokulu Oltu'da okudu. Liseyi, yatılı olarak Kars İmam-Hatip Lisesinde okuyarak 1980 Yılında mezun oldu. Erzurum İslami İlimler Fakültesini 1986 yılında bitirdi.

23.03.1988 tarihinde Koçarlı (Aydın) ilçe Vaizliğine başladı. Doğum yeri olan Oltu'da Yedek Subay olarak askerliğini yaptı.

23.09.1991 tarihinde Köşk (Aydın) İlçesinin ilk Müftüsü olarak atandı. 07.O1.1994 tarihinde Din Görevlisi olarak Almanya'ya gitti ve 6 yıl kaldı. Yurtdışı dönüşü 03.04.2000 tarihinde Piraziz (Giresun) İlçe Müftülüğüne atandı. 09.09.2002 – 15.08.2008 tarihleri arasında Afyon ili İscehisar İlçe Müftüsü,25/08/2008-01/09/2014 tarihleri arasında ise Konya İli Seydişehir İlçe Müftüsü olarak görev yapmış olup, 02/09/2014 tarihinden itibaren Palandöken İlçe Müftüsü olarak halen görevine devam etmektedir.

Evli ve 3 çocuk sahibi olan Müftü Sıtkı BEYDİLLİ tefsir dalında yüksek lisans sahibi olup, Arapça bilmektedir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.