Şükür Küçük'ü Tanıyalım

Ankara İli Ayaş İlçe Müftüsü Şükür KÜÇÜK'ü Yakından Tanıyalım.

Şükür Küçük'ü Tanıyalım

Ankara İli Ayaş İlçe Müftüsü Şükür KÜÇÜK'ü Yakından Tanıyalım.

05 Temmuz 2014 Cumartesi 00:57
Şükür Küçük'ü Tanıyalım
banner221
1966 yılında Trabzon’un Araklı ilçesine bağlı Yeşilyurt Beldesinde dünyaya geldi. 1980’de hıfzını, 1988’de Araklı İmam Hatip Lisesi’ni ve 1993’te de Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni bitirdi.

Yüksek öğretime devam ederken Ankara Yenimahalle Demetevler Camii’nde Müezzin-Kayyım görevinde bulundu. 1994 yılında Ankara İl Müftülüğü emrine Vaiz olarak atandı.

Askerlik hizmetinden sonra, 1996 - 2001 yılları arasında Hollanda’da görev yaptı. Türkiye’deki asli görevine döndükten sonra DİB Ankara Eğitim Merkezi’nde “İngilizce Kursu” na katıldı.

Ankara – Kalecik Vaizi iken 2003 yılında İhtisas Kursu imtihanlarında başarılı olup, Akçaabat – Darıca Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde İhtisas Kursiyeri olarak eğitime başladı.

Otuz aylık bu eğitimin ardından Kırıkkale Müftülüğü’nde İl Vaizi olarak göreve başladı. Bu görevde iken, 23.03.2009 tarihinde Ardahan – Posof İlçe Müftülüğü’ne atandı. Söz konusu görev esnada, Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde daha önce başlamış olduğu Temel İslam Bilimleri (Tefsir) alanındaki “Din Hürriyeti Bağlamında Tevbe Sûresi Beşinci Âyetin Tahlili” konulu tezini bitirerek, Yüksek Lisansını tamamladı.

01.10.2012 tarihinden itibaren Ankara Ayaş müftüsü olarak görev yapmakta olan Şükrü KÜÇÜK e vli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220