Vacip Devrez'i Tanıyalım

Ankara İli Kalecik İlçe Müftüsü Vacip DEVREZ'i Yakından Tanıyalım.

Vacip Devrez'i Tanıyalım

Ankara İli Kalecik İlçe Müftüsü Vacip DEVREZ'i Yakından Tanıyalım.

25 Haziran 2014 Çarşamba 01:20
Vacip Devrez'i Tanıyalım
banner221
1964 Yılında Çorum-Kargı İlçesi, Çeltiközü Köyü’nde dünyaya gelen Vacip Devrez, İlköğrenimini köyünde tamamladı.
3 yıl Hafızlık ve Arapça eğitimi alan Devrez, İmam Hatip Lisesinin orta kısmını İstanbul- Sarıyer, Lise kısmını ise Çorum-Osmancık İmam Hatip Lisesinde derece ile bitirdi.

İmam Hatip Lisesi tahsilinin ardından memuriyet hayatına Kayseri-Felahiye İlçesi, Kayapınar Kasabası’nda imam olarak başlayan Devrez, Aynı yıl Kayseri İlahiyat Fakültesine kayıt oldu. İmamlık görevini sürdürürken İlahiyat Fakültesinden mezun olan Vacip Devrez, Diyanet İşleri Başkanlığınca açılan vaizlik-müftülük sınavını girerek kazandı. Sınav sonrası katıldığı 6 ay süreli müftülük-vaizlik kursunun ardından sırasıyla Osmancık İlçe Vaizliği, Oğuzlar İlçe Müftülüğü, Düzce-Cumayeri İlçe Müftülüğü, Kocaeli-Derince İlçe Müftülüğü, Zonguldak İl Müftü Yardımcılığı, Osmancık İlçe Müftülüğü, Çankırı İl Müftü Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

İlahiyat tahsili süresinde devam etmiş olduğu özel yabancı dil kursuna katılması nedeniyle Orta derece de İngilizce bilen, görevi süresince çeşitli gazete ve dergilerde yayınlanmış 37 adet makalesi ve 1 şiiri de bulunan evli ve üç çocuk babası Vacip Devrez, halen Ankara- Kalecik İlçe Müftülüğü görevini sürdürmektedir.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220