Yavuz Koçak'ı Tanıyalım

Erzurum İli, İspir İlçe Müftüsü Yavuz KOÇAK'ı Yakından Tanıyalım.

Yavuz Koçak'ı Tanıyalım

Erzurum İli, İspir İlçe Müftüsü Yavuz KOÇAK'ı Yakından Tanıyalım.

01 Mayıs 2015 Cuma 01:31
Yavuz Koçak'ı Tanıyalım
banner221
Grup Sayfamız için

20.10.1978 yılında, Erzurum ili Tortum ilçesi Aşağı Katıklı köyünde doğdu. ilkokul ve hafızlığı aynı köyde bitirdi. Orta okulu da dışardan sınavlara girerek tamamladı. Aynı zamanda Erzurum Lala Paşa Camii İmam-Hatip’i Mehmet GÜRGÜR Hoca Efendi’den; Kur’an-ı Kerim, tecvid ve Meharic’ul- Huruf dersleri okudu.

1993 yılında, Erzurum İmam-Hatip Lisesi’ne başlayıp 1996 yılında mezun oldu. 1997 yılında, Erzurum Atatürk Üniversitesi İlahyat Fakültesi ve İmam-Hatiplik görevini kazandı.Tortum İlçesi’nin değişik köylerinde İmam-Hatiplik görevinde bulundu, okul ve görevi birlikte yürüttü.

2002 yılında, İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı yıl Mehmet Nuri Yılmaz (Ömer Nasuhi Bilmen) Eğitim Merkezi Müftülük ve Vaizlik İhtisas Kursu sınavını kazandı. Kursta; Arapça ve İslami İlimler(Fıkıh, Tefsir, Hadis,Kelam, Kuran’ı Kerim) alanında otuz ay (2,5) yıl süreyle ihtisas eğitimi aldı. 2005 yılında, Müftülük ve Vaizlik İhtisas Kursu’nu dereceyle bitirdi. Akabinde Malatya ili Arapkir ilçesine vaiz olarak atandı.

2005 yılında, Konya Selçuk Eğitim Merkezinde görevde yükselme kursuna katıldı. Akabinde yapılan müftülük sınavını dereceyle kazandı. Çekilen kura sunucu Siirt ili Şirvan ilçesine müftü olarak atandı.

2005 yılında, Aydın ili Nazilli ilçesinde vatani görevini kısa dönem olarak yaptıktan sonra, 2006 yılında, Siirt ili Şirvan ilçesinde müftülük görevine başladı. 2009 yılında, Erzurum ili İspir ilçesine müftü olarak atandı.

Halen aynı görevi yürütmekte olan Yavuz KOÇAK; evli ve iki çocuk babası olan Müftü Yavuz KOÇAK, Arapça bilmektedir.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
imam 2015-05-13 16:11:27

müftümüz personeline değer veren, onları dinleyen, mütevazi, adaletli davranan çalışkan, ilçede 1001 hatim gibi bir çok dini, sosyal, kültürel hizmete öncülük eden değerli bir insandır iyi bir idarecidir Allah ondan razı olsun görevinde daima başarılı kılsın

banner220