Zahit Demirel'i Tanıyalım

1970 Yılında Bitlis – Ahlat’a bağlı Alakır köyünde doğdu. İlkokulu doğduğu köyünde okuduktan sonra Tatvan ilçesinde ortaokul ve lise tahsilini bitirdi.  Ortaokul ve lise tahsiline devam ederken babasından ve yörenin tanınmış hoca efendilerden özel Arapça dersler aldı.

Lise tahsilinden sonra Mutki ilçesine bağlı koyunlu (Ohin) medresesinde şeyh Mesud efendiden 4 yıl boyunca medrese usul Arapça dersler almak suretiyle medrese eğitimini tamamlayarak hocasından icazet aldı. 

1994 yılında girdiği Van 100. Yıl üniversitesi ilahiyat fakültesini 1998 yılında bitirdi. 1995 Yılında Diyanet işleri başkanlığında imam hatip olarak göreve başladı.

1999 yılında da girdiği İstanbul Haseki eğitim merkezi sınavını Kazanarak 16. Dönem kursiyeri olarak başladı. 2002 yılında Ağrı –Tutak ilçe müftüsü olarak atandı.2005 yılında Bitlis- Hizan ve 2009 yılında da halen görev yaptığı Bitlis Ahlat İlçesine atandı.
            
2007 yılında Van 100. Yıl üniversitesinde İslam hukuku alanında yüksek lisansını tamamladı.

2009 yılında aynı üniversitede tefsir alanında başladığı doktora programına devam etmektedir. Halen Ahlat müftüsü olarak görev yapan Zahit Demirel evli 2 çocuk babasıdır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol