Bitlis Müftüsü Abdülkerim Akbaba Ramazan Bayram Mesajı Yayınladı

Bitlis İl Müftüsü Abdülkerim Akbaba Ramazan Bayram Mesajı Yayınladı

Bitlis Müftüsü Abdülkerim Akbaba Ramazan Bayram Mesajı Yayınladı

Bitlis İl Müftüsü Abdülkerim Akbaba Ramazan Bayram Mesajı Yayınladı

27 Temmuz 2014 Pazar 15:57
Bitlis Müftüsü Abdülkerim Akbaba Ramazan Bayram Mesajı Yayınladı
banner221
Bayramlar neşe ve sevinç günleridir. Ramazan Bayramı ise, bir ay boyunca tutulan oruçların, kılınan teravihlerin, verilen sadaka, zekat ve fitrelerin, yapılan hayır ve hasenatın manevi hazzını doya doya tadacağımız bir sevinç günüdür.

Bu sevinç, sabah namazından sonra, günün erken saatlerinde kılınan Bayram Namazı ile başlar. Gün ilerledikçe, tebrikleşme ve ziyaretlerle paylaşılan bu sevinç giderek çoğalır. Bu sevince katılmak, her Müslümanın, her vatandaşın hakkıdır.

Kırgınlıklar, dargınlıklar bayramlarda sona erdirilmeli, saflar daha da sıklaştırılmalıdır. Yoksullar, düşkünler, yetimler sevindirilmeli,  hastalar ziyaret edilmeli, anne ve babaların elleri öpülmeli ve büyüklerimizin gönülleri hoş tutulmalıdır.
Geliniz, Bayram Namazında gösterdiğimiz birlikteliği iyice pekiştirmek için birbirimizle görüşelim, tanışalım, konuşalım, anlaşalım, kucaklaşalım. Kardeş olduğumuzu, ülkemizin ve aziz milletimizin yüzünün güldüğünü, dost ve düşman herkese gösterelim. Dünyanın çeşitli yerlerinde zulüm altında inleyen kardeşlerimizi dualarımızda unutmayalım.

İşte bu duygu ve düşüncelerle Ramazan Bayramınızı tebrik eder, ibadetlerinizin kabulünü diler, esenlik içinde daha nice bayramlara ermenizi, bu bayramın Bitlis İlimize, ülkemize, milletimize, İslam âlemine ve insanlığa birlik, dirlik, huzur ve mutluluk getirmesini Yüce Mevla’dan niyaz ederim.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Tc Nurettin Ayvz 2016-07-30 00:19:24

İki yüzlü olmak için bu kadar çaba harcanırmı,ya dik durursun yada eğilirsin,bukelamun olmanın sana bir faydası oldumu.

banner220