Düzce AK Parti Milletvekili Aday Adayı Mehmet Sönmezoğlu

Meclise Değer Katacak Diyanetliler:Düzce AK Parti Milletvekili Aday Adayı Mehmet Sönmezoğlu

Düzce AK Parti Milletvekili Aday Adayı Mehmet Sönmezoğlu

Meclise Değer Katacak Diyanetliler:Düzce AK Parti Milletvekili Aday Adayı Mehmet Sönmezoğlu

13 Şubat 2015 Cuma 00:07
Düzce AK Parti Milletvekili Aday Adayı Mehmet Sönmezoğlu
DİNİHABERLER.COM / ÖZEL

 
Diyanet'in kalbi olan sitemizde sizlere camiadan sıcağına hizmet kulvarını değiştirerek istifa eden, aday adaylığını açıklayan Diyanet mensublarının haberlerini yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz.

Bir yazı dizisi halinde sizlere sunacağımız bu değerli şahsiyetleri ve bu yolda yalnız bırakmayacağız. Bu hafta yazı dizimizde sizlere istifasını açıkladığı andan itibaren adından çok bahsettiren, sayın Mehmet Sönmezoğlu'nu konu etmek istiyoruz.

Bazı görevler vardır; sorumlulugu ağır, zahmeti çok, semeresi pamuk ipliğine bağlıdır, bıçak sırtı gibidir. Binanaley herkes üstesinden gelemez. Bazı kişiler vardır; çalışkandır, idealistir, elini attığı her işi başarır. Çevresine de faydalıdır, vatanına da... İşte o bazı görevler söz konusu kişiyle bütünleşirse ehlini bulmuş olur. Sayın Mehmet Sönmezoğlu da bu görevi hakkıyla yapabilecek insanlardandır. Bunu Sönmezoğlu'nun bu güne kadar yaptığı icratlardan rahatlıkla anlamamız hiç de zor değildir. "Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz" tabiri burada tam yerini buluyor sanıyoruz. Milletin vekili olmak, herşeyden önce yürek ister, cesaret ister, bilgi birikimi ister, Sönmezoğlu bu vasıflara haiz biridir. Kanun yapmak, değiştirmek, bakanlar kurulunu denetlemek, savaş ilanına karar vermek, para basmak, kesin hesap ve bütçe tasarılarını görüşmek, af ilanı çıkarabilmek ve en önemlisi halkı parlamentoda temsil etmek gibi bir çok görevleri vardır milletvekilinin. Bu kutsal ve şerefli görevin saygınlığı kadar yükü de ağırdır.

Biz, sayın Mehmet Sönmezoğlu'nun bu görevin hakkını vereceğine inanıyoruz. Bu konuda yazdıklarımız şakşakçılık olarak değerlendirilmesin. Biz Dinihaberler.com olarak Diyanet'i ve kurumu temsil eden kişileri yanısıra da eksiklikleri, güzellikleri görmek istediğiniz Diyanet'i bu platformlardan dile getirmeyi kendimize düstur edindik. İnandığımız, haberler yaptık birilerinin peşine düşerek değil iyi ve doğru olanı tespit edip yanlışlıkları günyüzüne çıkarmak için uğraştık. Sönmezoğlu gerek akademik bilgisi gerek idari tecrübesiyle mecliste bizlerin gören gözü işiten kulağı uzanan eli olacaktır inşallah. Diyanet'in içinden biri olarak umuyoruz ki kurumun sorunlarına da el atacaktır.

 
Görev yaptığı Kocaeli İl Müftülüğü'nden istifa eden Mehmet Sönmezoğlu'nu kısaca tanıyalım.
 
01.03.1963 yılında Düzce’de doğdu. İlköğrenimini ve İmam-Hatip Lisesi’ni Düzce’de tamamladı.1984 yılında M.Ü. İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. Özel olarak Arapça, Kur'an ve Ferâiz dersleri eğitimini aldı. 1984–1987 yılları arasında Düzce Merkez Kur’an Kursu Öğreticiliği ve Yöneticiliği yaptı. Askerlik görevini yedek subay olarak Gelibolu’da yaptı. 1988–2005 yılları arasında Gemerek, Çilimli, Gölyaka ve Kdz. Ereğli İlçelerinde İlçe Müftülüğü, 2006–2007 yıllarında Iğdır Müftülüğü, 2008-2009 yıllarında Malatya Müftülüğü görevlerinde bulundu.Kocaeli İl Müftüsü olarak görev yapmakta iken Ak Parti'den Düzce Milletvekili Aday Adayı oldu.
 
Görev yaptığı yerlerde çok sayıda camiler, Müftülük Hizmet Binaları, Kur'an Kursu açtı. Kocaeli'de 149 tane olan Kur'an Kursu sayısını 2014 yılında 647'ye çıkardı.
 
Başta Dinihaberler.com olmak üzere, Ulusal TV'lerde (Kanal 7, TRT1, Kocaeli TV, 41 TV) ve yerel TV’lerde (Kdz. Ereğli Demokrat TV, Düzce Öncü TV, Düzce TV, Malatya TV...) çeşitli dini muhtevalı programlar yapmaktadır. Yerel yazılı basın ve internet sitelerinde (Kocaeli geneli 17 gazetede, Düzce Manşet Gazetesinde, 16 tane web sitesinde, Diyanet Dergisi ve Rahmet Dergisinde) makaleleri yayınlanmaktadır.
 
Yurt içi ve yurt dışında çok sayıda konferansa konuşmacı olarak katılarak dinî ve millî konularda konferanslar vermiştir.
 
1999 depreminde Gölyaka Çadırkent sorumluluğu görevinde bulunmuş, Hac organizasyonlarının çeşitli kademelerinde görevler üstlenmiştir.
 
Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Amerika, Belarus, Almanya, Fransa, Nahcıvan ve Bosna Hersek'te kısa sürelerle görevlendirilmiştir. Bugüne kadar ikisi Diyanet İşleri Başkanlığı, dört tanesi valiler, on'u kaymakamlardan olmak üzere toplam 16 takdirname; bir adet Başarı Belgesi,dördü Diyanet İşleri Başkanı, üçü İl Müftüsünden olmak üzere 7 tane teşekkürname ile ödüllendirilmiştir.
 
“Nefsimize ve Neslimize Öğütler”,
 
"Kur'an ve Hz.Peygamber",
 
"Varlığın Anlamı Namaz",
 
"Kocaeli'den Rahmet Damlaları - 1"
 
"Kocaeli'den Rahmet Damlaları - 2" isimli beş kitabı yayınlanmıştır.
 
Görüldüğü üzere Mehmet Sönmezoğlu memur zihniyetiyle kalmamış aydın çehresiyle kendini yetiştirip çevresine de yönvermesini bilmiştir. Hizmet verdiği tüm illerde idareciliğin gereği olan; adaletli, cesur, akılcı, merhametli ve kararlığıyla kendini sevdirmeyi bilmiştir. Mehmet Sönmezoğlu'nun bu başarıları Meclis'e taşımasını umuyoruz. Dinihaberler.com olarak çıktığı bu marotonda başarılar diliyor ve her zaman arkasında olacağımızı belirtmek istiyoruz.


KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER....


http://dinihaberler.com/duzce-ak-parti-milletvekili-aday-adayi-mehmet-sonmezoglu-72508.htmlhttp://dinihaberler.com/duzce-ak-parti-milletvekili-aday-adayi-mehmet-sonmezoglu-72508.htmlYorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Lokman 28 kandıra 2015-02-13 01:22:17

Hocamıza yakışır yolun açık olsun hayırlı hizmetlere devam etmeni yüce Mevladan temenni ederim...

Avatar
Yakışıklı İmam 2015-02-13 03:33:48

Türkiye de çok değerli müftülerimiz var. İsimlerini saymakla bitiremeyiz. Ama 2 müftüm var ki gönlümde yerleri bambaşkadır. Malatya müftüsü ve Kocaeli müftüsü. Yolun açık olsun müftüm.

Avatar
beyaz 2015-02-13 12:14:39

müftülerin kralı bolu il müftüsü sn izani Turan hocamızdır ben kendisiyle hiç çalışmadım ama çalışan arkadaşlarımız anlata anlata bitiremiyorlar tam bir samimi dost. elbette diğer müftülerimiz de değerlidr

Avatar
gülten bakkal 2015-02-13 12:42:14

Yolunuz açık olsun sayın müftüm

Avatar
hüseyin 2015-02-13 13:22:43

Hocama yakışır.Allah yolunu açık etsin.Avatar
ÖMER 2015-02-13 23:36:23

sayın hocam başarılar ve muvaffakiyetler dilerim

Avatar
Abdullah Günay 2015-02-14 18:42:08

Hocam Hayırlı olsun Rabbim utandırmasın sonunu hayırla getirsin inşallah.

Avatar
leyla ersoy kahraman 2015-02-14 22:52:57

rabbim muvaffak etsin saygıdeğer hocam,sizin gibi değerli insanlar başımızdan eksik olmasın,allalahım utandırmasın inşaallaaah...