Giresun Ramazan Ayına Hazır

Giresun İl Müftüsü Muhittin Oral Ramazanla ilgili bir mesaj yayınladı.

Giresun Ramazan Ayına Hazır

Giresun İl Müftüsü Muhittin Oral Ramazanla ilgili bir mesaj yayınladı.

19 Haziran 2014 Perşembe 19:09
Giresun Ramazan Ayına Hazır
banner221
ORAL Mesajında: ''Giresun İl Müftülüğü ve Personel olarak tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Ramazan öncesi camilerin bakımlarının yapıldığını ve din görevlilerimizin bu mübarek aya hazır olduğunu'' ifade etti.

Ramazan ayı Kuran-ı Kerim’in inmeye başladığı ay olduğunu hatırlatan ORAL “ Ramazan ayı için tüm Camilerimizde çeşitli faaliyetler olacak biz İl Müftülüğü olarak  Giresun genelinde bin 500 camimizle hizmet etmekteyiz. Bu camilerimizden sadece 70 tanesinde boş kadromuz var. Bu boş kadroları Ramazan ayı boyunca mahalli imkanlarla karşılayarak dolduracağız. Dolayısıyla teravih namazı kılınmayan hiçbir camimiz kalmayacaktır. Tadilatı Ramazan ayına denk gelen veya daha önceden başlamış fakat tamamlanmamış camilerimizin yerine de o civarda mescit yapmak için yerlerimiz  kiralanmıştır.”

Ramazan ayı ile birlikte merhamet ve duygu sömürücülere de dikkat çeken İl Müftüsü ORAL, “ Ramazan ayı boyunca yardımlaşmaya önem vereceğiz. Bu mübarek ay içerisinde suiistimallere de dikkat etmeliyiz. Gerçek ihtiyaç sahiplerini kendimiz arayıp bulmalıyız. Zira gerçek ihtiyaç sahipleri isteyemeyenler arasındadır. Bizlerde sohbetlerimizde, hutbelerimizde bu tür konulara dikkat çekeceğiz. Bununla birlikte Ramazan ayı boyunca merkez Camilerimizde yapılacak olan programları halkımız resmi sitemizden takip edebilir.

ORAL mesajının sonunda “Giresun Halkının ve Tüm İslam aleminin Ramazan ayını  kutluyor hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allahtan niyaz ediyorum” dedi.


Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220