Haliliye Müftüsü'nden 2014 Yılı Hac Eğitim Semineri
Ahmet KAYA'nın Haberi / Ş.URFA

Şanlıurfa il  Müftülüğü tarafından 2014 yılında hacca gidecek olan vatandaşlara hac ibadeti ile ilgili gerekli bilgi ve becerileri kazandırmak, bu ibadeti tamamen Allah’ ın (c.c) rızasına kilitlenmiş olarak, yani ihlasla, aynı zamanda sağlık ve güvenlik içinde yaparak haccın kazanımlarını elde edip devam ettirmelerini sağlayabilmek amacıyla düzenlenen“Hac Eğitim Semineri” ne başlandı.

Düzenlenen eğitim 1 Hafta  devam edecek. Program haftaiçi 10.00-11.30 saatleri arasında İl Müftülüğü bitişiğinde bulunun Peygamberler Camiinde yapılacak. Pogramda daha çok İbadet Bilinci ve Hac ibadeti, Hac ibadetinin gereği olarak bir arada yaşama bilinci, genel olarak Hac menasiki görevleri ve bunların hikmetleri, yolculuğa çıkmadan önce maddi ve manevi hazırlık, Kadınlara özgü konular, Umre ibadetinde yapılması gereken görevler, Hz. Peygamber, (s.a.v) Mescid-i Nebevi ve Medine konuları ele alınacak.

Açılışta seminerle ilgili açıklama yapan Şanlıurfa İl Müftü Vekili İbrahim Halil OKULU; ‘2014 yılında Urfa’dan hacca gidecek olan vatandaşlarımız için her sene yaptığımız gibi 1 haftalık bir seminer düzenliyoruz. Bu seminer hacı adaylarımız için çok önemlidir. Şimdiden bütün kardeşlerimin haccını kutluyorum’ dedi. İl Müftü vekili, biz Şanlıurfa İl Müftülüğü olarak çalışmalarımızı yaptık. İnşallah hacılarımızın sağlıklı ve maneviyat dolu bir hac yapabilmeleri için elimizden gelen bilgilendirme ve yönlendirmeyi yapacağız” diyerek sözlerini noktaladı.     

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol