Müftü Açık Ramazan Panelinde katıldı

Şanlıurfa İl Müftüsü İhsan Açık, Karaköprü Belediyesi’nin düzenlediği “Ramazan” konulu panele katıldı.

Müftü Açık Ramazan Panelinde katıldı

Şanlıurfa İl Müftüsü İhsan Açık, Karaköprü Belediyesi’nin düzenlediği “Ramazan” konulu panele katıldı.

24 Temmuz 2014 Perşembe 19:37
Müftü Açık Ramazan Panelinde katıldı
banner221
Ahmet KAYA'nın Haberi /Ş.URFA

Panel bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’nin manevi havasını teneffüs etmek amacıyla verilen iftar yemeğinin ardından yapıldı.

Panelin moderatörlüğünü Şanlıurfa İl Müftülüğü Din Hizmetleri Uzmanı Ömer Sabuncu yaptı. Panele İl Müftüsünün yanı sıra Mevlid-i Nebi (Dergah) Camii Emekli İmam-Hatibi Sabri Yazar ve Karaköprü İlçesi Müftü Vekili Mustafa Hamurlu katıldı.

Müftü Açık konuşmasında Ramazan ayının ve Kadir Gecesi’nin faziletlerini anlatarak her geçen sene Ramazan ayının daha bilinçli, ilgili ve sevgili bir şekilde idrak edildiğini dile getirdi.Müftü Açık, Ramazan’ın insanı başkalarını düşünmeye vesile kıldığını, bir çok ibadeti bünyesinde topladığını; insanın muhasebesini yapması için bu ayın önemli bir fırsat olduğunu söyledi. Diyanet İşleri Başkanlığını farkındalık oluşturmak amacıyla her Ramazan ayında toplumun önemli bir problemine vurgu yaptığını ifade eden Açık, bu seneki konu başlığının “Hiç Kimse Kimsesiz Kalmasın, Bu Ramazan ve Her Ramazan” şeklinde olduğunu, kimsesizlere, yetimlere, yalnızlara destek olup onların yalnızlığının giderilmesi gerektiğini ifade etti.

Sabri Yazar Hoca Kadir Gecesi’ni ayet ve hadisler ışığında ele alarak bu gecenin Ramazan’ın son on gününde aranması gerektiğini ve bu gecede neler yapılması gerektiğini söyledi. Mustafa Hamurlu Hoca ise Ramazan ayında zekat ve fıtır sadakasının da önemine işaret ettikten sonra itikafa konusu üzerinde durdu.

Panele Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, bazı daire amirleri, din görevlileri ve halk katıldı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner261

banner260