Müftü Basri Bektaş'a veda
Ayancık'ta görev yaptığı beş yıllık zaman zarfında, personeline ve halka gönül diliyle ve sevgiyle yaklaşmış, problemler karşısında önce kendi yüreğini koymuş, sonrada yürekleri fethetmiş, hangi görüşten, hangi gruptan olduğuna bakmadan herkese kucak açmış, İslamın izzetli güler yüzünü anlatarak sevdirmeye gayret etmiş olan müftü Bektaş\'a 15 Eylül 2014 akşamı HEM salonunda bir veda proğramı düzenlendi.

Beraber görev yaptığı Müftülük personeli ve Din görevlilerinin hazırladığı yemekli veda programında Ayancık Kaymakamı Suat YILDIZ, Sinop Müftüsü Mustafa ERKAN, Erfelek Müftüsü Mikail ÖZKAN, Türkeli Müftülüğü'nden bir grup Din Görevlisi, Ayancık Belediye Başkan vekili Necati ÖZÇELİK, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat ALTINDAL, İl Encümenleri Sefer GÜRLEYEN ve Yaşar ALTINTAŞ, Bir kısım daire amir ve memurları ile bazı esnaf ve din görevlileri katıldı.

Sunuculuğunu ilçe Vaizi Onur ARTIR'ın yaptığı program, Avdullu Köyü camii İmam Hatibi Mahmut SALI'nın okuduğu Kur'anı Kerim'in ardından bir aşrı şerif ile başladı. Akabinde Müftü Basri BEKTAŞ'ın beş yıllık zaman zarfında yaptığı konuşmalardan özetler ile yaptığı çalışmaları anlatan haber ve resimlerden oluşan slayt gösterisi izlendi ve bir yandan da yemek servisi yapıldı.

Bir yandan yemek yenirken Ortaerkengünez Camii İmam Hatibi Mustafa ŞAHİN'in yönetimindeki Aydost ilahi grubundan ilahiler dinlendi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
davut bozkurt 2 yıl önce

Mumin gittiği yerde iz gönüllerde sevgi birakandir