Müftü Faruk Arvas Umre’den Döndü
Grup Sayfamız için

Umre’ye giden Vatandaşlara fetva ve irşat hizmeti sunmak üzere Diyanet İşleri Başkanlığınca fetva ve irşat ekibi üyesi olarak görevlendirilen Siirt İl Müftüsü Faruk Arvas bu görevini tamamlayarak yurda döndü ve görevine başladı.

17 Şubat 2015 Tarihinde den ayrılarak 1 ay boyunca Kutsal Topraklarda fetva ve irşat hizmetlerini 20 Mart 2015 Tarihinde tamamlayan Siirt Müftüsü Faruk Arvas, kutsal topraklara yaptığı vazifenin oldukça iyi geçtiğini, olumsuz bir durumla karşılaşmadıklarını, huzur içinde gidip mutlu bir şekilde döndüklerini  söyledi.

Siirt’ten ve değişik yerlerden gönderilen bütün selamları yerlerine ulaştırdıklarını ifade eden Arvas, Kutsal mekânlarda, Beytullah'ta  ve Ravza-i Mutahhara’da Siirt için, Ülkemiz için, vatandaşlarımız için ve bütün insanlık için özellikle dua ettiklerini ve  Okunan hatimlerin dualarını yaptıklarını belirtti. 

Müftü Arvas şunları kaydetti. '‘Ülkemizin dört bir yanından ziyaret amacıyla Kutsal Topraklara gelen 3.Dönem Umreci vatandaşlarımıza 16 gün Mekke’de, 14 Gün’de Medine’de, Sabah 10:00- akşam 22:00 saatleri arasında Vaaz ve İrşat hizmeti verdiklerini, ayrıca vaaz ve irşat esnasında gelen sorulara cevap verdiklerini, bu görevi sunarken umrecilerimizin Mekke ve Medine’de vakitlerini en iyi şekilde değerlendirmelerini ve daha iyi bir mü’min ve Müslüman olarak ülkelerine dönmeleri için yapılması gerekenleri ilgililere anlatıldığını'' ifade etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol