Müftü İhsan AÇIK'tan umre sürprizi
Ahmet KAYA'nın Haberi / ŞANLIURFA

Şanlıurfa İl Müftülüğü tarafından 14 Nisan- 20 Nisan tarihlerinde ‘Kutlu Doğum Haftası’ nedeniyle  Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr.Mehmet Görmez’in katılımıyla çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

16 Nisan Çarşamba günü Gap Arena stadında yapılacak olan  konferansda kura çekimi ile 10 Kişi  umre Umreye gitme hakkı kazanacak.

İl Müftüsü İhsan AÇIK Yerel ve Ulusal basına  yaptığı açıklamasında: Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 1 hafta boyunca kutlama kararı alındığını Peygamberimizin doğum günü bazen karıştırılabiliyor.Mevlit kandili; hicri aya göre hesaplandığı için 10 (on) gün devamlı değişiyor,Bu sebepten dolayı mevlit kandili devamlı değil, yıl içersinde değişiyor. Kutlu doğum haftası ise; 20 Nisan peygamber efendimizin 1400 yıl önce doğduğu 20 Nisan Pazartesi günü olduğu içinde bunu da sabit olarak kutlu doğum haftası olarak kutluyoruz. Ardından kutlu doğum etkiliği için yapılan programı belirtti.en önemli programımız Çarşamba günü’’ dedi.

Programa katılanlara güzel bir hediyelerinin olacağını söyledi. ’Peygamberimizin anıldığı o vakitte 10 kardeşimizi kura çektirerek Umreye yollamayı düşünüyoruz.buradaki hedefimiz başka bir hediye vermektense peygamberimizin anıldığı o vakitte bir çok insan peygamberimizin ravzasını görmek isteye bilir. Hatta bir çok insan peygamberimizin kabrini görünce etkileniyor’’ şeklinde konuştu.   

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol