Müftü Kabukçu: Kuran kursu Kapattı, haberi gerçek değildir
Parale'e Müftü Tokadı

Vatan haini kanı bozuk paralel medyanın ağız birliği yaparak "Afyonkarahisar Otogar Camii Ümit Kur’an Kursu'nun kapatıdığını iddia etmişti.


Afyonkarahisar il müftüsü Şükrü Kabukçu, yazılı basın açıklaması yaparak bunun yalan olduğunu dile getirdi. İşte o açıklama:


“Müftülüğümüze bağlı ilimiz Otogar Camii Ümit Kur’an Kursu ile ilgili bazı basın organlarında yer alan kursun kapatıldığına dair çıkan haber ve yorumlar üzerine kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi için aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

1- Gündüzlü veya yatılı ( pansiyon ) olarak hizmet veren kurslarımız Diyanet İşleri Başkanlığımız mevzuatına göre açılışları yapılmakta ve eğitime devam etmektedir.

2- Otogar Camii Ümit Kur’an Kursumuz gündüzlü olarak açılışı yapılmış, dernek tarafından pansiyon kısmıyla alakalı resmi işlemler tamamlanmadan yatılı öğrenci alınmıştır.

3- Bu durum Diyanet İşleri Başkanlığı müfettişlerince tespit edilmiş ve yatılı öğrencilerin diğer kurslara alınması istenmiştir.

4- Sadece pansiyonda kalan (yatılı ) Öğrencilerimizin kayıtları velilerin de istekleri doğrultusunda ilimizdeki yatılı diğer kurslara nakledilmiştir. Gündüzlü öğrenciler adı geçen kursumuzda eğitimlerine devam etmektedirler.

5- Dernek, mevzuat gereği eksiklikleri tamamlayınca kursumuz yatılı (pansiyon ) olarak tekrar eğitim vermeye devam edecektir.

6- Bazı basın organlarında yer alan “ Müftülük, Kur’an Kursu Kapattı “haberi gerçeği yansıtmamaktadır.


Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”dedi.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
osman 12 ay önce

müftülük sitesinde duyuru yok diyorum yorum yazıyorum yayınlamıyorsun admin bey hayırdır