Müftü Mehmet Aşık'tan Veda

Denizli Müftülüğü görevine atanan Mehmet Aşık için dün uğurlama programı düzenlendi.

Müftü Mehmet Aşık'tan Veda

Denizli Müftülüğü görevine atanan Mehmet Aşık için dün uğurlama programı düzenlendi.

17 Haziran 2015 Çarşamba 12:08
Müftü Mehmet Aşık'tan Veda
banner221
Denizli Müftülüğü görevine atanan Mehmet Aşık için dün uğurlama programı düzenlendi.
 
Çorum Müftülüğü’nde düzenlenen programa Vali Yardımcısı Hamdi Bolat, Sağlık Müdürü Dr. İsmail Yücel, Müftü Yardımcıları Tahir Kılıç, Ahmet Süzen ve Abdullah Pamuklu, Türkiye Diyanet Vakfı Çorum Temsilcisi Mustafa Ersoy, Müftülük çalışanları ile çok sayıda din görevlisi katıldı.
 
Veda için gelen misafirlerini makamında kabul eden Müftü Aşık, personeliyle vedalaştıktan sonra uğurlamada hazır bulunanlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.
 
Katılımcılara hitaben yaptığı veda konuşmasında duygu ve düşüncelerini paylaşan Aşık, 4,5 yıldır görev yaptığı Çorum’dan güzel hatıralarla ve kalıcı dostluklarla ayrıldığını söyledi.
 
Din hizmetlerini Çorum merkez ve ilçelerin yanı sıra en ücra köylere kadar götürdüklerini anlatan Aşık, ekip halinde yürüttükleri gayretli çalışmaların tüm kesimlerin teveccühünü kazandığını kaydetti.
 
Mevcut imkanları zorlayıp mesai mefhumu gözetmeksizin çalıştıklarını belirten Müftü Aşık, “Devlet memuru değil, din gönüllüsü olarak hareket ettik” dedi.
 
Din görevlilerinin Peygamber varisi olduğu bilinciyle ve iyi niyetle çalıştıklarını dile getiren Aşık, din hizmetlerine yeni bir bakış açısı getirdiklerini vurguladı.
 
Nöbet değişiminin ardından hizmetlerini Denizli’de sürdüreceğini ifade eden Müftü Aşık, din hizmetlerinin Çorum halkına duyurulması ve anlatılması hususunda verdikleri destek nedeniyle yerel basın kuruluşlarına teşekkür etti. Yerel basın mensuplarını, fahri din görevlileri olarak gördüğünü ifade eden Aşık, “Cami ve Kuran Kurslarımız’ın yapımı ve yenilenmelerine destek veren hayırsever Çorum halkına, din hizmetlerine katkısını esirgemeyen Türkiye Diyanet Vakfı ve Çorum Belediyesi’ne, faaliyetlerimizin en büyük destekçisi olan mülki idare amirlerimize de şükranlarımızı sunuyorum” diye konuştu.
 
Uğurlamada hazır bulunanlardan helallik dileyen Aşık, eşi Hamiyet Aşık’la birlikte şahsi otomobiline binerek yeni görev yeri Denizli’ye doğru yola çıktı.
 
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220