Müftü Özler'in 'Berat Kandili' Mesajı
Geliboluİlçe Müftüsü Dr. İbrahim ÖZLER;  “Berat gecesinin, sorumluluktan kurtulmak, kendimizi yenilemek ve temize çıkarmak, geçmişimizin muhasebesini yapmak, geleceğimizi planlamak ve ümitlerimizi canlı ve diri tutmak için insanlığa sunulan büyük bir fırsat olduğunu'' söyledi.

ÖZLER, 12 Haziran 2014 Perşembe gecesini Cuma gününe bağlayan gece idrak edilecek olan Berat Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajda; kurtuluş, af ve arınma gibi anlamlara gelen bununla birlikte mübarek Ramazan ayının da müjdecisi olan Berat gecesinin Müslümanlar tarafından çok iyi değerlendirilmesi gerektiğini ifade ederek; ''Ruhumuzu, kalbimizi ve gönlümüzü maddi ve manevi yönden aydınlatan, kötülüklerden arındıran kandil gecelerimizden birisi de Berat Kandili’dir” diye konuştu.

Berat Kandili'nin aynı zamanda mübarek Ramazan ayının da bir müjdecisi olduğunu ifade eden ÖZLER; ''Berat gecesi, kendimizi yenilemek, geçmişimizi sorgulamak, geleceğimizi planlamak ve geleceğe dair ümitlerimizi yitirmemek için önümüze konulan büyük bir fırsattır. Mübarek Berat Gecesi dolayısıyla, muhasebemizi yapıp günahlarımıza tövbe edelim. Kendimiz, ailemiz, yakınlarımız, toplumumuz, ülkemiz, bütün Müslümanlar ve tüm insanlık için Allah (cc)'a dua edelim.
Bu vesile ile bütün Gelibolulu vatandaşlarımızın Berat Kandilini en içten dileklerimle tebrik eder, bu güzel gecenin başta ilçemiz, bölgemiz, milletimiz ve İslam âleminin birlik ve beraberliğine, insanlık âleminin barışına, huzuruna ve kardeşliğine vesile olmasını Yüce Allah'tan niyaz ve temenni ederim'
' dedi


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol