Müftü ÖZLER'in “Kadir Gecesi” Mesajı

Gelibolu İlçe Müftüsü Dr. İbrahim ÖZLER,“Kadir Gecesi” münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Müftü ÖZLER'in “Kadir Gecesi” Mesajı

Gelibolu İlçe Müftüsü Dr. İbrahim ÖZLER,“Kadir Gecesi” münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

22 Temmuz 2014 Salı 12:00
Müftü ÖZLER'in “Kadir Gecesi” Mesajı
banner221
ÖZLER, mesajında şöyle dedi:

On bir ayın sultanı olan mübarek Ramazan ayının sonuna doğru yaklaşmanın hüznünü yaşarken, Kur’an-ı Kerim’de bin aydan daha hayırlı olduğu bildirilen Kadir gecesine dekavuşmanın heyecan ve mutluluğunu içerisindeyiz. Bu vesile ile 23 Temmuz 2014 Çarşamba gününü 24 Temmuz 2014 Perşembe gününe bağlayan gece hep birlikte Kadir gecesini idrak edeceğiz.
 
Kadir gecesi, manasını ve değerini Kur’an-ı Kerim’den alan ve bununla birlikte dua ve tevbelerin kabul edildiği kutlu bir gecedir. Bu gecenin değerlendirilmesi, ancak Kur'an'a yönelmekle ve O’nun eşsiz mesajını anlayıp daha sonra da hayatımıza aktarmakla mümkün olacaktır.
 
Kadir gecesi, yaşadığımız hayatın çok hızlı seyreden akışı içinde geleceğimize daha iyi hazırlanma noktasında geçmişimizi sorgulama, unutarak veya bilmeyerek işlediğimiz hatalara, isyanlara ve günahlara tevbe edip af ve bağışlanma dileme zamanıdır.
 
Mükâfatların bolca verildiği Kadir gecesi, başta kalplerimizin,  duygu, düşünce ve davranışlarımızın her türlü kötülükten arınması, iyi ve güzel davranışlarımızın çoğalıp kötü davranışlarımızın azalması, aramızdaki dostluk, kardeşlik, muhabbet, birlik ve beraberlik, sevgi, saygı ve bağışlamanın hepimizi kucaklaması için yeni adımlar atma imkânıdır.
 
Birçok güzellik, hayır ve bereketi bünyesinde barındıran bu mübarek gecede, Yüce Allah'ın bizlere sabır, anlayış ve ihlâs vermesi, doğruyu bulduktan sonra da kalplerimizi saptırmaması ve bizi affetmesi için birbirimize dua edelim. İhtiyaç içerisinde ve zor şartlar altında yaşamını sürdürmek zorunda kalan insanlarımızın maddi ve manevi yardımlarına koşarak sıkıntılarını paylaşmaya ve acılarına ortak olmaya çalışalım.
 
Bu duygu ve düşüncelerle tüm halkımızın özellikle de Gelibolulu kardeşlerimizin Kadir gecesini tebrik ediyor ve bu gecenin tüm insanlığın barış, huzur ve mutluluğuna vesile olmasını Yüce Allah (cc)'tan niyaz ve temenni ediyorum.
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
ADALET 2014-07-22 14:45:08

KEŞKE SÖYLEDİKLERİNİZLE AMEL ETSİN

banner220