Müftü Şinasi ÖZTÜRK, Ak Parti'den Resmen Aday Oldu
DİNİHABERLER.COM / ÖZEL

Daha önce, istifa ettiğini duyurduğumuz Müftü Şinasi ÖZTÜRK Ankara 2. Bölge milletvekili aday adaylığı için 20 Şubat 2015 Cuma günü AK Parti Ankara İl Başkanlığı’na resmen müracaatta bulundu. 
 
Şair ve “Atışmacı Halk Ozanı” kimliğiyle bölgedeki doğu kökenli vatandaşların ilgisini çekeceği düşünülen Şinasi ÖZTÜRK’ün, özellikle son on senedir Kırşehir’de görev yapması nedeniyle, Keçiören’de yoğun olarak ikamet etmekte olan Kırşehirlilerin de desteğini umduğu kaydediliyor.
 
Kaynaklardan ulaşılan bilgiye göre Müftü Şinasi Öztürk 1994 belediye seçimlerinde de Kırşehir’li Keçiören Belediye Başkan adayı M. Zeki SAYIN’a aktif olarak seçim çalışmalarında yer alarak destek sunmuş.
 
Konu ile ilgili olarak kendi açıklamalarına başvurduğumuz Şinasi Öztürk ise; En başta bu işlerin tamamen nasip ve takdir-i İlahi olduğunu bilerek sonuç ne olursa olsun “hayırlı olanı” dilediğini ifade etti ve kendisinin bir Din Görevlisi/İlahiyatçı/Müftü/Hatip kimliğiyle herkesin desteğine talip olduğunu açıkladı. 
 
Adaylığıyla ilgili olarak da; "Bilindiği gibi, Cumhuriyetimizin kuruluşunda Müftüler aktif olarak yer almışlardır. Aynı şekilde bugün Türkiye’nin içerisinde bulunduğu önemli tarihi dönemeçte Güçlü ve Büyük Türkiye’nin inşasında, 2023 ve 2071 hedeflerine ulaşmasında Müftüler/Din görevlileri kendilerine düşen göreve talip olarak rol almalıdır" dedi.


ALANDA İLGİLİ HABERLER İÇİN RESME TIKLAYINIZ
Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol