4-6 Yaş Ana sınıfı Kursu 34 öğrencisi ile eğitime devam ediyor…

Giresun Müftülüğüne bağlı Minik Dehalar Kuran Kursu  4–6 yaş anasınıfı 34 öğrencisi ile Teyyaredüzü Mevkiinde eğitim ve öğretimine devam etmektedir.

Devam eden Kursu İl Müftüsü Muhittin ORAL ve Müftü Yardımcısı İbrahim Memiş yerinde ziyaret ettiler.

Giresun İl Müftülüğünce yapılan açıklama şöyle :

Uygulanan program çerçevesinde Kuran-ı Kerim öğretimi, temel dini bilgiler(Namaz kılma, Sure ezberleme, Hadis ezberleme Esma-ül Hüsna  ve Peygamberimizin hayatı) ve çocukların sosyal gelişiminde etkili olan çizgi çalışması, dikkat gelişimi, boyama, kes yapıştır vb. gibi uygulamalar ile değerler eğitimi ve sosyal etkinlikler yer almaktadır.

Bu sayede çocuklarımız küçük yaşlarda Kuran-ı Kerim okumayı, İslam’ın temel prensiplerini ve bir Müslüman’ın nasıl yaşaması gerektiğini uygulamalı olarak öğrenmektedirler. Bunun yanı sıra çocukların sosyal ve fiziksel gelişiminde etkili olan: sosyal etkinlikler ile el becerisi ve özgüveni gelişmiş, saygılı, hayata sevgiyle bakan,  paylaşmasını bilen bireyler olarak yetişmektedirler. Kuran-ı Kerim okumaya geçen çocuklarımız ödüllendirilmekte ve ailelerinin de katılımı ile programlar düzenlenmektedir.

4-6 Yaş Kur’an Kursumuz Nuran ÖNAL,  Zeynep ÇITLAKKAYA, Tuba YILDIZ hocalarımız ile 25.09.2014 de başlayıp,15.06.2014 de nihayetlendirilip 10 Ay sürmesi planlanmıştır.
 


Diyanet Haberler'e dair ilk haberleri kapalı grup sayfamızdan öğrenmek için 


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol