7 yaşındayım namaza başlıyorum
RİZE’DE ÇOCUKLARIN NAMAZ COŞKUSU
 
PEYGAMBERİMİZİN HADİSİNE UYDULAR 7 YAŞINDA NAMAZA BAŞLADILAR
 
Rize İl Müftülüğü ve Tüm Din Hizmetleri Derneği’nin (Tüm-Din-DER) 14-20 Nisan Kutlu Doğum Haftasında düzenlediği “7 Yaşındayım Namaza Başlıyorum” merasimi, 19 Nisan günü Sahil Camii’nde gerçekleşti. Programa yoğun ilgi gösteren aileler ve çocuklar Sahil Camii’ni ve avlusunu hınca hınç doldurdu. Yaklaşık 3000 çocuk programa iştirak etti. Program, öğle namazının hemen ardından çocuk okuyucu Abdullah Mutlu’nun Aşr-ı Şerif ile başladı. Açılış konuşmasını Rize İl Müftüsü Yusuf Doğan yaptı. Ardından Tüm-Din-DER Başkan Yardımcısı Mehmet Keskin günün önemine dair konuşma yaptı. Miniklerin heyecanlı bekleyişleri ile devam eden programda Berat Camii Şefkat Kur’an Kursu öğrencileri maket Kabe’i tavaf edip namaz kıldılar, ilahi ve şiirlerle program devam etti.
 
TEMSİLİ NAMAZ
 
‘7 Yaşındayım Namaza Başlıyorum’ merasimi, Ali Rıza Çalık adlı minik kardeşimizin okuduğu ezan ile başladı. Temsili kılınan namazda müezzin ve imam da yine çocuklardan seçildi. Kadir Topaloğlu Ezan Duasını, müezzinliği Ebubekir Baltacı yaptı. Namaz kılmak için mihraba geçen Mustafa Efe Çelik’in aldığı tekbirle arkasında yüzlerce arkadaşı da onunla birlikte namaza başladı. Kılınan iki rekatlık namazın ardından çocuklarımızdan Ömer Kocabey dua etti. Kılınan namazın ardından özenle hazırlanmış hediye paketi verildi. Paketin içinde başörtüsü, takke, tesbih, koku, seccade ve Namaza Başlıyorum kitabı vardı. Cami içi programın ardından Ahmet Şahin ve ekibi Nasreddin Hoca, Hacivat, Karagöz ve Tuzsuz Deli Bekir tiplemeleri, ilahi, yarışma vb. çocuklara unutamayacağı bir gün yaşattılar. Programa katılan aile ve çocuklar programın tekrarını yapılmasını temenni ederek organizasyonu hazırlayanlara teşekkür ettiler.
 
Not: Programa gelip hediye alamayan çocuklarımız 30 Nisan 2014’den itibaren Rize Müftülüğünden hediyelerini alabilirler.
 
Haber: Halil ÇELİK  

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol