Adıyaman'da Çanakkale şehitleri dualarla anıldı
Yenipınar Cami'de sabah namazında  Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 101. yılı nedeniyle dualar edildi, tespihler çekildi.

Dua programının ardından vatandaşlara cephedeki askerlerin anısına kuru ekmek ve çorba ikram edildi.

İl Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü, gazetecilere yaptığı açıklamada ,Çanakkale zaferinin yıl dönümünün Türkiye'de bütün camilerde Diyanet İşleri Başkanlığı'nın tertiplediği "Şühedanın izinde, huzurda niyazdayız" adlı programı kapsamında camilerde sabah buluşması programı yapıldığını anımsattı.

Bu kapsamda Adıyaman'da da Yenipınar Camiinde cemaatle biraya geldiklerini belirten Öztürkçü, şehitleri hatırlamanın, onları unutmamanın ve onlara dua etmenin bu millete bir borç olduğunu dile getirdi.

Duaların çok önemli olduğuna işaret eden Öztürkçü, "Onların şefaatine mazhar olmak, milletimizin birlik, beraberliği, kardeşliği, huzuru, vatanımızın bölünmez bütünlüğü için hep birlikte Cenab-ı hakkın dergahına el açarak niyaz da bulunduk. Cenab-ı Mevlam dualarımızı kabul etsin. Bu tür toplantılar, bir araya gelmeler, birlikte dua etmeler çok önemlidir. Cemaatte rahmet vardır. Bizim görevimiz vazifemiz bu canlılığı diri tutmak" şeklinde konuştu.

AA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol