Ağrı'da yaz Kuran kursları başladı
Ağrı'da okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki öğrencilerin karne alarak 3 ay sürecek yaz tatiline girmesinin ardından yaz Kur'an kursları başladı. 

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından organize edilen ve 9 hafta sürecek olan kurslarda her yaş grubundan öğrenciler yaz Kur'an kurslarında eğitim-öğretim görebilecek. 

Kurslarda, yaş grupları dikkate alınarak Başkanlıkça hazırlanan ders kitapları ve materyaller kullanılacak. Buna göre, 4-6 yaş grubu için '4-6 Yaş Grubu Kur'an Kursları Etkinlik Kitabı', 7-14 yaş grupları için 'Yaz Kur'an Kursları Dinimi Öğreniyorum' ve 'Yaz Kur'an Kursları Etkinlik Kitabım', 14 yaş ve üzeri için 'Dinimizi Öğreniyoruz 1, 2, 3' kitapları, 18 yaş üzeri için 'Dinim İslam Temel Bilgiler' kitabı kullanılacak. Kurslar, 26 Ağustos’ta bitecek.

Müftü Sadullah Yıldız Camii İmamı Şevket Kotan, Kuran kurslarının hedeflerinin çocukları camilere alıştırmak ve onlara Kuran'ı öğretmek olduğunu söyledi. Şevket Kotan, şunları kaydetti: "Yaz Kuran kurslarımız bugünden itibaren bütün camilerimizde başladı. Kuran kurslarımız 26 Ağustos tarihine kadar devam edecektir. Bu kurslardaki ilk hedefimiz çocuklarla camileri tanıştırmak. Çocukları camiye alıştırmak, gayemiz budur. Onun için camilerde özellikle bu ders veriliyor. Gelen çocuklarımızın yaşları genellikle küçük, bu yaşta camiyi tanıdıkları zaman inşallah faydalı olacak. İkinci hedefimiz Allah'ın bizlere mesajı olan Kuran-ı Kerim'i ilk etapta öğretmek, dini bilgiler vermek. Kuran kurslarındaki gayelerimiz bunlardır." 

Çocuklara sevgi ile Kuran'ı ve ibadetleri aşılamayı hedeflediklerini belirten Musa Ağa Camii İmamı Dündar Taşdan ise şunları ifade etti: "Yine bir yaz Kuran kursları dönemleri başladı. İnşallah bu yılda çocuklarımıza hem Allah'ın evi olan camileri sevdirmeyi ve hem de caminin özelinde İslamiyet’i, ibadetleri çocukların gönlüne kazımayı, çocuklara bu işi sevdirmeyi hedefliyoruz. 

Öncellikle sevgi ile işe başlayacağız. Çocuklarımıza camiyi, Kuran-ı Kerim'i, namazı sevdireceğiz ki çocuklar bu işe sevgi ile başlasınlar. İnşallah ömürlerinin devamında bu sevgi eksenli çocuklarımızı İslam ve Kuran ile yetiştirme gayreti içerisinde olacağız. Rabbim muvaffak eylesin inşallah. Allah-u Teala bu çocuklarımızı hem bizim ve hem millet için hayırlı evlat olmayı nasip etsin inşallah."


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol