Akçakale Müftülüğü'nden, Çadırkent'te kutlu doğum programı
Ahmet KAYA / DİNİHABERLER.COM

Diyanet İşleri Başkanlığı Müşaviri Hasan Başiş ve İl Müftüsü İhsan Açık 20.04.2015 Pazartesi günü Akçakale İlçe Müftülüğü tarafından Süleyman Şah Konaklama Tesisleri'nde Suriyeli sığınmacıların barındığı çadırkentte Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle düzenlendiği etkinliğe katıldılar.

Süleyman Şah Konaklama Tesisleri'nde düzenlenen program, Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. Etkinliğe katılan Diyanet İşleri Başkanlığı Müşaviri Hasan Başiş, yaptığı Arapça konuşmada, sığınmacılara Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in selamını ileterek konuşmasına başladı. Başiş, Hz. Muhammed'in hayatını ve sünnetlerini anlattı.

Müslümanların kardeş olduğunu vurguladığı konuşmasını, Suriye'deki savaşın bitmesini temennisiyle konuşmasını tamamladı Süleyman Şah Konaklama Tesisleri'nde İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen etkinliğe Diyanet İşleri Başkanlığı Müşaviri Hasan Başiş, Şanlıurfa İl Müftüsü İhsan Açık, Akçakale Kaymakamı Eyyüp Fırat, Adıyaman İl Müftü yardımcı Musa Çiftçi, Kamp Müdürü ve Akçakale İlçe Müftüsü Hüseyin Ortaç ve Suriyeliler katıldı.

Program Suriyeli Sığınmacıların memleket özlemini anlatan şiirlerle duygulu anlar yaşandı. Kız ve erkeklerin bulunduğu bir grup minik Suriyeli çocuklar ilahi okuyarak daha sonra mevlit ve dua ile son buldu.

Grup Sayfamız için

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol