Akçakoca Müftülüğü'nden Çanakkale Konferansı

DİYANET HABER- Akçakoca Müftülüğü'nden ‘’Mehmet Akif ve Çanakkale Ruhu’’ Konferansı

Akçakoca Müftülüğü'nden Çanakkale Konferansı

DİYANET HABER- Akçakoca Müftülüğü'nden ‘’Mehmet Akif ve Çanakkale Ruhu’’ Konferansı

31 Mart 2016 Perşembe 15:43
Akçakoca Müftülüğü'nden Çanakkale Konferansı
banner221
Grup Sayfamız için

Akçakoca Müftülüğü'nden ‘’Mehmet Akif ve Çanakkale Ruhu’ Konferansı.25 Mart 2016 Cuma günü saat 20.00 Sky Tower Otelde Çanakkale Zaferinin 101 inci yıldönümü münasebetiyle düzenlenen konferansa Akçakoca İlçesi üst düzey yöneticileri ve Akçakoca halkı yoğun ilgi gösterdi.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program İlçe Müftüsü Mehmet Taşcı’nın selamlama konuşmasıyla devam etti. Müftü Taşcı, ''Şehitlerimizi yad ettiğimiz bu programlara yediden yetmişe katılımınız bizlere Çanakkale ruhunun hala yaşadığını gösteriyor'' dedi ve Akif’in şu dizileriyle devam etti. ‘’Asım’ın nesli... diyordum ya... nesilmiş gerçek: İşte çiğnetmedi namusunu, çiğnetmeyecek.’’

Tarihçi-Yazar Mustafa Turan konferansında, Çanakkale savaşlarından ibretlik kesitler vererek Mehmet Akif'’in Çanakkale Şehitlerine adlı şiirini nasıl yazdığı hakkında bilgi verdi. Turan, ‘’Gelibolu Yarımadasını herhangi bir turistik yer gibi gezilmemeli, Çanakkale ruhunu herkes birbirine anlatmalı; anne baba evladında, öğretmen öğrencisine, din görevlisi cemaatine, komutan askerine. Ancak bu şekilde tarihini ve vatanını seven bir nesil yetiştirebiliriz’’ dedi.

Kdz. Ereğli Müftülüğü musiki korosunun birbirinden güzel ilahi ve kaside sunumuyla devam eden program dua ve temennilerle sona erdi.
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol