Angelina Dobrovolska İslamla Şereflendi‏
Grup Sayfamız için

Ukrayna uyruklu ANGELİNA DOBROVOLSKA (28) isimli Ev hanımı Tuzla Müftülüğü’nde düzenlenen ihtida töreni ile Kelime-i Şahadet getirerek Müslüman oldu ve İrem ismini aldı.

Tuzla Müftülüğü’ne müracaat ederek Müslüman olan, ANGELİNA DOBROVOLSKA Müslüman olduğundan dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.

Tuzla İlçe Müftüsü Aşır DURGUN, ihtida töreninde yaptığı konuşmada “Barış anlamına gelen İslam semavi dinlerin ortak adıdır. İslamiyet’te sadece Peygamber Efendimiz’e ve Kur’an-ı Kerim’e inanmak yeterli değildir. Aynı zamanda bütün peygamberlere ve semavi dinlere inanma mecburiyeti vardır. Bu bizim inancımızda imanın hükümleri arasında yer alır, dolayısıyla İslam’la şereflenen bu genç kızımız aslında kendi fıtratını yani yaratılışının gereğini yerine getirmiştir. Cenab-ı Mevlam bu kızımızın geçmiş günahlarını bağışlamıştır. Şu an o günahsız ve tertemizdir. Elverir ki bundan sonra İslami hayatına kir bulaştırmasın.” dedi.

İrem adını alan ANGELİNA DOBROVOLSKA ise, Türkiye ‘yi çok sevdiğini, İslam Dinini seçtiği için çok mutlu ve huzurlu olduğunu belirtti İhtida töreni sonunda İrem’e Tuzla Müftüsü Aşır DURGUN ihtida belgesini vererek Kur’an-ı Kerim hediye etti.

Haber: Durmuş Şahinsoy

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Neicmettin Balcı 12 ay önce

islam ekonomisi konusunda enteresan bir yazı dizisi gördüm. ilginizi çekebilir:

http://iktisad.angelfire.com/index.html

Misafir Avatar
religion man 12 ay önce @Neicmettin Balcı

bu konuda şöyle sağlam açıklayıcı bir kitap ismi verebilirmisin?

Beğenmedim! (0)