Antalya Müftülüğü Gaziler Derneği'ni ziyaret etti

Antalya il müftülüğü şehitler ve gaziler haftası nedeniyle antalya muharip gaziler derneğini ziyaret etti.

Antalya Müftülüğü Gaziler Derneği'ni ziyaret etti

Antalya il müftülüğü şehitler ve gaziler haftası nedeniyle antalya muharip gaziler derneğini ziyaret etti.

22 Mart 2014 Cumartesi 16:45
Antalya Müftülüğü Gaziler Derneği'ni ziyaret etti
banner221

Antalya Müftü Yardımcısı Mustafa AYDIN başkanlığında, Antalya Vaizi Hatice ÖGKE ve Din Hizmetleri Şefi Metin ALTUNDAL’dan oluşan Antalya Müftülüğü Heyeti, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler ve Gaziler haftası olması münasebetiyle Antalya Muharip Gaziler Derneği’ne bir ziyarette bulunarak Dernek Başkanı Z. Abidin SEZER ile dernek yönetimi ve üyeleriyle bir araya geldi.

18 Mart Çanakkale Zaferi Şehitler ve Gaziler haftası dolayısı ile düzenlenen ziyarette İl Müftü Yardımcısı Mustafa AYDIN “Vatan olmadan Millet, Millet olmadan Devlet olmayacağı bilinci ile bu Millet ve bu Devlet sizlere çok şey borçludur.Bu vatanın Şehitler ve siz Gazilerin kanları ile hudutları çizilmiş ve bizlere emanet olarak bırakılmıştır. Yüce Allah Kutsal Kitabımızda “Sizler Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyin, onlar diridirler, fakat siz bunu anlayamazsınız” buyurmuştur.
İl Müftülüğü olarak düzenlediğimiz ziyaretimiz vesilesi ile Şehitlerimiz ile Gazilerimizin ahirete irtihal edenlere Yüce Allah’tan Rahmet, hayatlarına devam eden Gazilerimize ömür boyu mutluluk ve esenlikler diler, ailelerine sabırlar dilerim”
dedi.

Düzenlenen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Dernek başkanı Z.Abidin SEZER kendilerini her fırsatta yalnız bırakmayarak ziyaret eden ve her zaman yanlarında olan İl Müftülüğüne teşekkür etti.

Konuşmaların akabinde Kuran-ı Kerim tilaveti arkasından Müftü Yardımcısı Mustafa AYDIN’ ın şehit  ve gazilerden ebediyete intikal edenlere ve sağ olanların  geçmişlerine ithafen yaptığı dua ile devam etti.

Düzenlenen ziyaret sonrası İl Müftülüğü tarafından Dernek Üyelerinin faydalanacağı Kur’an-ı Kerim ve dini kitaplar hediye edildi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220