Antalya Müftülüğü Görme Engelliler Kur’an Kursu devam ediyor
Grup Sayfamız için

Antalya İl Müftüsü Osman ARTAN ve Müftü Yardımcısı Mevlüt TOPÇU Antalya il Müftülüğü Beyaz Baston Görmeyenler Derneği Kur’an Kursunu ziyaret ettiler.

Görme engelli kadın ve erkeklerin Braille alfabesi ile Kur’an-ı Kerim okumayı öğrenmelerini izleyen ve öğrenenlerden Kur’an-ı Kerim dinleyen İl Müftüsü Osman ARTAN Kursa her yaş grubundan insanların geldiğini ifade ederek; ''Görme engelli kardeşlerimize sunulacak imkanlar ile neler yapabileceklerini görüyoruz. Kendi üstün gayret ve çabalarıyla çok güzel şekilde Kur’an-ı Kerim’i öğreniyorlar.

Bu insanlara verilecek imkanlarla neler yapabileceklerini bize çok güzel gösterdiler. Bu kadar imkânsızlığa rağmen güzel şeyler oluşuyorsa imkanlar sunulursa çok daha güzel şeyler yapılacağına inanıyorum" Şu an kursta 10 bayan 10 erkek görme engelli kardeşimiz kabartma Arapça harflerle Kur’an-ı Kerimi öğrenmeye başladı. Bu durumdan son derece mutluyuz. Kur’an öğrenmeyen, öğrenme konusunda gayret sarf etmeyen insanlar var. Ama bu imkansızlıklara rağmen, bu zorluklara rağmen Kur’an-ı Kerimi bu kardeşlerimiz öğreniyorlar. Bu bizi duygulandırıyor"  Görme engelli kardeşlerimizin Kur'an Öğrenmeleri için gösterdikleri üstün gayretlerinden dolayı Hocalarımız Rıdvan CİNKARA ve Nesibe ERDOĞAN’a, M. Sadık Eratik Beyaz Baston Görmeyenler Derneği Başkanı Kamil ÇAM’a çok teşekkür ederiz''
dedi.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Erkan 2 ay önce

Herkes. Kuran ogrencek