Avcılar'da coşkulu Yaz Kur'an Kursu açılışı
Grup Sayfamız için

2015 yılı Yaz Kur’an Kursları açılış programı, Avcılar Cihangir Camii’nde coşkuyla gerçekleştirildi. Avcılar Kaymakamı Hulusi DOĞAN'ın misafir olduğu program Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Programın açılış konuşmasını yapan Avcılar Müftüsü Ömer ERDEN konuşmasında, Diyanet İşleri Başkanlığı “HAYDİ ÇOCUKLAR, GENÇLER, KUR\'AN AYI RAMAZANDA KUR\'AN'LA BULUŞALIM” çağrısını yenileyerek, yaz Kur\'an kurslarına yapılan davetin önemine ve yaz Kur\'an kurslarının ehemmiyetine vurgu yaptı.

Açılış Programının gerçekleştirildiği Cihangir Camii\'nde ve müştemilatı içerisinde buluna Kız Kur\'an Kursu'nda 12 adet öğleden önce ve 12 adet öğleden sonra olmak üzere 24 sınıfla hizmet verildiği, sınıf mevcutlarının ortalama 35 olduğu, bunların yanı sıra hafta sonu 2 sınıfta da Suriyeli mülteciler için kurslar düzenlendiği bilgisini paylaşan ERDEN, "Sadece bir camimizde 120 tanesi 4-6 yaş grubu ve 100 tanesi mülteci kardeşlerimiz olmak üzere toplam 1000 kursiyere hizmet vermenin sevinç ve coşkusunu yaşamaktayız" diyerek konuşmasını noktaladı.

Programda Avcılar Kaymakamımız Hulusi DOĞAN Bey de kısa bir konuşma yaparak tüm öğrencilerimize, velilere ve yaz Kur’an kurslarında görev alan meslektaşlarımıza başarı dileklerinde bulundu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol