Bafra'da Yaz Kur’an Kursu Heyecanı

Bafra’da 2015 Yaz Kur’an Kurslarının açılışı, öğrencilerin yoğun ilgisiyle bütün camilerde yapıldı.

Bafra'da Yaz Kur’an Kursu Heyecanı

Bafra’da 2015 Yaz Kur’an Kurslarının açılışı, öğrencilerin yoğun ilgisiyle bütün camilerde yapıldı.

22 Haziran 2015 Pazartesi 20:50
Bafra'da Yaz Kur’an Kursu Heyecanı
banner221
Grup Sayfamız için

Her yaştan öğrencinin katıldığı “Yaz Kur’an Kursları” Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 3 dönem halinde yapılacak.

I. Dönem 22 Haziran 2015-10 Temmuz 2015, ikinci dönem 13 Temmuz 2015-31 Temmuz 2015, üçüncü dönem ise 3 Ağustos 2015-21 Ağustos 2015 tarihleri olarak belirlenmiştir.

Konu ile ilgili açıklama yapan Bafra Müftüsü İsmail Çiçek, Yaz Kur’an Kurslarının önemine vurgu yaptı. İsmail ÇİÇEK  “Açılış yaptığımız Esentepe, Yavuz Selim, Karaaslan ve diğer camilerde öğrenci yoğunluğu bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Bu nedenle bazı mahallelerde Milli Eğitim Müdürlüğü ile irtibata geçerek cami yanındaki okulları da eğitim amaçlı istedik. Yaz Kur’an Kurslarına çok önem veriyoruz. Diyanet İşleri Başkanlığımızın yaptığı bir araştırmaya göre, insanların yüzde 60’ının Kur’an-ı, namaz sürelerinin çoğunu, ön dini bilgileri Yaz Kuran Kurslarında öğrendiği ortaya çıktı. Öğrencilerimizin yoğun olduğu bölgelerde iki aylığına bay ve bayan kuran öğreticisi görevlendirdik. İnşallah camilerimizde hem ramazan ayı dolayısı ile hem de Yaz Kuran kurslarımız ile ayrı bir güzellik oluşacağına, camilerimizin çocuk açacağına inanıyorum.
Bütün velilerimize çağrıda bulunarak çocuklarımızı camilerimize beklediğimizi, camiye misafir olarak gelen çocuklarımızı üzmemelerini, tatilde olan çocuklarımıza biraz katlanabilmelerini tavsiye ediyorum. Yaz ayının sıcağında eğitim veren tüm personelime ve bize güvenerek evlatlarını gönderen ebeveynlere şükranlarımı sunuyorum.”
dedi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220