Balıkesir hacı adayları kutsal topraklara uğurlandı
Grup Sayfamız için

Kafile Başkanlığını Balıkesir İl Müftü Yardımcısı Ahmet Hilmi YAZAR’ın yaptığı kafilede 260 hacı adayı yer aldı.  İl Müftülüğü önünde yapılan uğurlama töreni Kur’an-ı Kerim tilaveti ve ilahilerle başladı.

Uğurlama töreninde kısa bir konuşma yapan İl Müftü Vekili Necati KARA 2015 yılında Türkiye’den 59 bin 200 kişinin hacca gidebileceğini belirterek hacca gidenlerin çok şanslı olduğunu söyledi.

Hacca gitmenin önemli olduğunu ancak hacı olmanın ve hacı kalmanın daha da önemli olduğunu belirten Müftü Vekili Necati KARA” Sizleri hayırlı bir yolculuğa uğurluyoruz. Sizler sıradan bir seyahate çıkmıyorsunuz. Sizler Rahmanın misafiri olacaksınız. Bu misafirliğin bilincinde olarak kutsal topraklarda ibadetinizi yapacaksınız. Ömürde belki de bir defa nasip olacak bu fırsatı çok iyi değerlendirmeniz lazım. Medine-i Münevvere de, Mekke-i Mükerremede asıl gayeniz ibadet olmalıdır. Allah (c.c.) sizlere, hayırla gitmeyi hayırla dönmeyi; burada kalanlara ve kutsal beldeleri arzu edenlere de en kısa zamanda kutsal topraklara gitmeyi nasip eylesin” dedi.

İl Müftü Yardımcısı Ramazan TOPCAN’ın yaptığı duanın ardından Balıkesir’den ilk hacı kafilesi Medineye gitmek üzere yola çıktı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol