Balıkesir Müftülüğü'nden 'iyilik sofrası'
Balıkesir İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Balıkesir Şubesi tarafından düzenlenen İftar Sofrası programı toplumun çeşitli kesimlerini aynı sofra etrafında bir araya getirdi.

25.06.2015 tarihinde gerçekleştirilen programa Balıkesir Valisi Mustafa YAMAN, Diyanet İşleri Başkanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Kadro Terfi ve Tahsis Daire Başkanı Mahmut GÖL, Daire Amirleri, Şehit Yakınları, Gaziler, Engelliler, Öğrenciler, İhtiyaç Sahibi Aileler, Vakıf Üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Balıkesir Merkez Karesi İlçesi Zağanos Paşa Camii Müezzin Kayyımı Nafiz DUMAN’ın okuduğu Kur’an-ı Kerimle başlayan programda Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan “Vakit İyilik Vakti Bu Ramazan ve Her Zaman” konulu sinevizyon gösterisi sunuldu.

İftar Programında kısa bir konuşma yapan Balıkesir İl Müftüsü Turgut AÇARİ, ''Ramazan gibi bereketli bir ayda toplumun her kesiminden insanların aynı sofra etrafında bir araya gelmelerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Türkiye Diyanet Vakfı Balıkesir Şubesi olarak her yıl kuruluş amaçları doğrultusunda faaliyetlerini sürdürmeye devam ettiklerini belirten İl Müftüsü Turgut AÇARİ” Balıkesir şubesi olarak dini ve hayri hizmetler adına ne yapılması gerekiyorsa onları yapmaya çalışıyoruz. Bu gün olduğu gibi yıllardır imkânlarımız ölçüsünde iftar programları düzenliyoruz. Fakir ve muhtaç vatandaşlarımıza ayni ve nakdi yardımlar yapıyor, Yatılı Kur’an Kursu öğrencilerimizin ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Fakir ve başarılı öğrencilere öğrenim yardımı yapıyoruz. Yaptığımız bütün yardımlar hayırseverler sayesinde olmaktadır. Hayatta olan hayırseverlerimize hayırlı uzun ömürler diliyorum. Vefat edenlere Allahtan rahmet diliyorum” dedi.
 
İftar programı İl Müftü Yardımcısı A. Hilmi YAZAR’ın yaptığı dua ile sona erdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol