Balıkesir'de ''Cuma'nın Bereketi''

Balıkesir İl Müftülüğü “Cuma’nın Bereketi’ adlı televizyon programı ile sosyal içerikli din hizmetlerine yeni bir halka ekledi.

Balıkesir'de ''Cuma'nın Bereketi''

Balıkesir İl Müftülüğü “Cuma’nın Bereketi’ adlı televizyon programı ile sosyal içerikli din hizmetlerine yeni bir halka ekledi.

27 Kasım 2014 Perşembe 13:39
Balıkesir'de ''Cuma'nın Bereketi''
banner221
''Cuma’nın Bereketi'' adlı televizyon programı her Perşembe Karesi TV ekranlarında yayınlanmaya başlandı.

Balıkesir İl Müftülüğü tarafından hazırlanıp sunulan programda başta İl Müftüsü, İl Müftü Yardımcıları ve İlçe Müftüleri olmak üzere farklı konuklar misafir ediliyor.

Programın yayına başlaması ile ilgili olarak bir açıklama yapan İl Müftüsü Turgut AÇARİ; Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Temel İlke ve Hedeflerinden birisinin de toplumu din konusunda aydınlatmak olduğunu belirterek “İl Müftülüğü olarak Camilerimizde, Kur’an Kurslarımızda ulaşabildiğimiz diğer mekânlarda halkımızı dini konularda aydınlatıyoruz. Elbette ki bizim en önemli aydınlatma mekânlarımız oralardır ama çağımızda teknoloji ve insanımızla iletişim kurma imkânları gelişti. Bizim sadece mihrapla kürsüyle yetinmemiz mümkün değildir. Onun için Televizyon yayınları ile ulaşabildiğimiz her yere ulaşmamız gerekir. Gidemediğimiz, ulaşamadığımız yerlerde de televizyon ekranları vasıtası ile güzel dinimizin hakikatını bizi seyredenlere ulaştıracağız. Emeği geçenlere ve bize bu imkânı sunan Karesi Tv yetkililerine teşekkür ediyorum. Programlarımız tüm halkımıza hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.

BALIKESİR Karesi Tv Türksat 4A Frekansları: 12605 Mhz , Sr: 27500 , Polarizasyon: V (Dikey) , Fec: 2/3Diyanet Haberler'e dair ilk haberleri grup sayfamızdan öğrenmek için

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
bilal aslıbayoğlu 2014-11-28 14:40:20

hocama allahtan muvaffakiyetler diliyorum. artvinden borçkadan selam ve saygılar. hocamızı çok sevmiştik.onu hiç unutmayız. allah uzun ömür ve sihhat versin

banner220