Bandırma’da gençler sabah namazında buluşuyor

Bandırma’da gençlerle sabah namazı buluşmaları her cuma ve pazar devam ediyor.

Bandırma’da gençler sabah namazında buluşuyor

Bandırma’da gençlerle sabah namazı buluşmaları her cuma ve pazar devam ediyor.

08 Ocak 2016 Cuma 20:28
Bandırma’da gençler sabah namazında buluşuyor
banner221
Grup Sayfamız için

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Camilerin Gün Boyu açık kalması yönergesi dâhilinde başlatılan ve uzun bir zamandan beri devam eden “Sabah Namazı Buluşmaları, üniversitelerde eğitimlerin başlamasıyla ayrı bir şekil aldı.

2014 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle başlatılan ve hala devam ettirilen gençlere yönelik etkinlikler, sabah namazı buluşmaları ile koordine edilerek Sabah namazlarına gençlerin gelmesi, zikir programı ve sonrasında kahvaltılı sohbet şeklindeki formatında her Cuma ve Pazar günü sürdürülmeye devam ediyor.

Cuma sabahları Kredi ve Yurtlar Kurumu Erkek Yurdu’na yakın olan TOKİ Hz. Ömer Camii’nde yapılan programa yurtta kalan üniversite öğrencileri; Pazar günü Haydarçavuş Camii’nde yapılan programa ise diğer yurtlarda ve öğrenci evlerinde kalan üniversite öğrencileri katılıyor.

Yapılan her programa katılan Bandırma Müftüsü Süleyman KÜÇÜK, 1,5 yıl önce TANIŞMA ve DANIŞMA toplantıları ile bir araya gelmeye başladıkları gençlerle artık iftar sofraları ve sabah namazı buluşmaları vasıtasıyla bir araya gelerek MABETLERDE BULUŞMA formatına geçtiklerini ifade etti ve yeni gelen gençlere yönelik tanışma ve danışma formatının da etkin olarak işlediğini ekledi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220