Bandırma'da kutlu doğum coşkusu

Bandırma Müftülüğü tarafından 2014 yılı Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri münasebetiyle hazırlanan ve tüm halkın davetli olduğu “Kutlu Doğum Konferansı” Bursa Büyükşehir İl Müftüsü Prof.Dr. Mehmet Emin AY’ın konuşmacı olarak katılımlarıyla gerçekleşti.

Saygı Duruşu, İstiklal Marşı ve Balıkesir Zağnospaşa Müezzin-Kayyımı Nafiz DUMAN'ın Kur’ân-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda Bandırma Müftüsü Cahit ÇETİN, açılış konuşmasını samimiyet kavramının özgün bir ifadesi olan “bedelsiz/karşılıksız ve beklentisiz” kavramları üzerine kurdu.

Roman müzisyenlerin sazları eşliğinde Bandırma Cami Görevlileri Derneği Din Görevlileri Korosu ilahi ve kasidelerle programa ayrı bir tat kattı.

Ardından Bursa Büyükşehir İl Müftüsü Prof.Dr. Mehmet Emin AY’ın; Kur’ân-ı Kerim’de ve onun insan yaşantısına yansımış en güzel örneği Hz. Muhammed (s.a.v.)’in hayatında SAMİMİYET kavramının nasıl işlendiğini anlattığı konferansı öncesinde orta ve lise dengi okullar arasında yapılan şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren 12 öğrenciye hediyeleri, Müftülüğün yürüttüğü din hizmetlerinin icrasında maddi- manevi katkılarını esirgemeyen Bandırmalılara teşekkür plaketleri sunuldu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
MEMUR 3 yıl önce

Bursa Büyükşehir İl Müftüsü diye bir ünvan hayatımda duymadım. Hangi iş güzar böyle bir UNVANI yazdı aklım almıyor. Hemde bütün Türkiye ye burdan gösteriliyor.
Bursa İl Müftüsü - İstanbul İl Müftüsü- İzmir İl Müftüs dür aslı. Bu kadar cahillik olmaz.