Bayburt'ta Kur'an-ı Kerim okuma yarışması

Bayburt İl Müftülüğünde Kur'an-ı Kerimi Yüzünden Güzel Okuma Yarışması Yapıldı.

Bayburt'ta Kur'an-ı Kerim okuma yarışması

Bayburt İl Müftülüğünde Kur'an-ı Kerimi Yüzünden Güzel Okuma Yarışması Yapıldı.

05 Nisan 2016 Salı 16:03
Bayburt'ta Kur'an-ı Kerim okuma yarışması
banner221
Grup Sayfamız İçin BURAYA Tıklayınız  

Diyanet Haber-   Diyanet İşleri Başkanlığımızca Kur’an kurslarına katılımı arttırmak, Kur’an kurslarında okuyan öğrencilere Kur’an-ı Kerim’i güzel okumaya teşvik etmek amacıyla Kur’an kursları arasında okuyan kız-erkek öğrenciler arasında Kur'an-ı Kerimi yüzünden güzel okuma yarışması yapıldı.

Bayburt İl Müftülüğü konferans salonunda gerçekleşen yarışma komisyonunda İl Müftü Yard. Zeki KAYA başkanlığında İl Müftü Yard. Abdurrahman TERCAN, Din Hizmetleri Uzmanı Musa SAYGILI, Fatma Dedeoğlu Kur’an Kursu Öğreticisi Songül HACIOĞLU görev yaptı.

Programın açılışında Kur’an kursları’nın önemi ve misyonu ile ilgili bir konuşma yapan il Müftü Yardımcısı Zeki KAYA,  yarışmaya katılan öğrencilere başarılar dileyerek;  ailelerine ve hocalarına teşekkür etti.

Yarışmaya Gülnida Kur’an Kursu, Toki Öğretmen Konutları Kur’an Kursu, Toki Sosyal Konutlar Kur’an Kursu, Oruçbeyli Kur’an Kursu, Merkez Kaleardı Kur’an Kursu, Bahçelievler Kur’an Kursu, Arpalı Zakire Hanım Kız Kur’an Kursu ve Merkez Kız Kur’an Kurslarında birinci olan öğrenciler katıldılar.

Yapılan yarışma sonucunda kadınlar on sekiz yaş üstünde Bahçelievler Kur’an Kursundan Mine KARDEŞ birinci olurken, Gülnida Kur’an Kursundan Gülhanım KARADAĞ ikinci, Toki Öğretmen Konutları Kur’an Kursundan Elif YILDIRIM ise üçüncü olmuştur.

On sekiz yaş altı kategorisinde ise erkeklerde Oruçbeyli Kur’an Kursu öğrencisi Ömer Faruk BAŞAK birinci olurken Merkez Kaleardı Kur’an Kursu öğrencisi Muhammet AKBAŞ ikinci oldu.

Bayanlarda ise Arpalı Zakire Hanım Kız Kur’an Kursu öğrencilerinden Aleyna DAŞDAN birinci, Merkez Kız Kur’an Kursu öğrencilerinden Betül Zehra GÜNCAN ise ikinci olmuşlardır.

Yarışma sonunda bir konuşma yapan Din Hizmetleri Uzmanı Musa SAYGILI, öğrenci ve hocalarını  gayretlerinden dolayı tebrik etti. Saygılı, Kur’an eğitiminin dünü ve bu günü hakkında karşılaştırmalar yaparak bu noktada daha fazla gayret göstererek devam etmenin Kur’an hizmetkarları olarak hepimizin sorumluluğudur dedi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220