Bilecik Müftülüğü Kutlu Doğum Haftası platformu toplandı

Bilecik Müftülüğü Kutlu Doğum Haftası platformu toplandı

Bilecik Müftülüğü Kutlu Doğum Haftası platformu toplandı

Bilecik Müftülüğü Kutlu Doğum Haftası platformu toplandı

11 Mart 2015 Çarşamba 23:51
Bilecik Müftülüğü Kutlu Doğum Haftası platformu toplandı
Grup sayfamız için  

BİLECİK MÜFTÜLÜĞÜ 2015 KUTLU DOĞUM HAFTASI PLATFORMU TOPLANDI


2014 yılında Bilecik İl Müftülüğü bünyesinde oluşturulan Kutlu Doğum Haftası Platformu, 2015 Yılı Kutlu Doğum Haftasında düzenlenecek etkinliklerin belirlenmesi amacıyla,   bir araya geldi.

Kutlu Doğum Haftası Platformu İl Müftüsü Necati Akkuş başkanlığında 10.03.2015 tarihinde ilim yayma Cemiyeti Toplantı Salonunda ilk toplantısını gerçekleştirdi.

İl Müftüsü Necati Akkuş yaptığı açılış konuşmasında; Bu yıl Kutlu Doğum Haftasında Diyanet işleri Başkanlığı tarafından “Hazreti Peygamber, Birlikte Yaşama Ahlakı ve Hukuku” temasının işleneceği belirterek;

“Haftanın Peygamberimiz (SAV)’in manevi şahsiyetine uygun bir şekilde idrak edilmesi, İlahi Mesajın insanlığa doğru bir şekilde aktarılması ve her kesimi kucaklayan bir program olması gerektiğini vurguladı.” katılımcıların haftayla ilgili neler yapılabileceği konusunda fikirlerini beyan ettiği platformda aşağıdaki konularda görüş birliğine varıldı.
 

  • Kutlu Doğum Haftasının 14.04.2015 tahinde saat:12.00 de Belediye Kültür Sitesi Parkı önünde, Kutlu Doğum Haftası Standı kurularak Mehteran gösterisi eşliğinde gün boyu karanfil dağıtımı ile başlatılması,
  • DİB Cami Hizmetleri Daire Başkanı Selahattin Çelebi ve Prof. Dr. Ömer Faruk Harman’ın İl ve İlçelerimizde, “Hazreti Peygamber, Birlikte Yaşama Ahlakı ve Hukuku” konulu konferans vermesi,
  • İl Müftülüğüne bağlı Kuran Kursları tarafından Kermes düzenlenmesi
  • Okullar arası resim kompozisyon ve bilgi yarışması düzenlenmesi
  • Kur’an Kursları arasında yarışmalar düzenlenmesi
  • Müftülük bünyesinde Din Görevlilerinden oluşturulan koro tarafından tasavvuf musikisi konserleri verilmesi
  • Okullarda Peygamberimiz (SAV)’i anlatan kitap dağıtılması
  • Hafta boyunca Yetimhanelere, Huzur Evlerine, Ceza Evlerine, Hastanelere ve Esnaflarımıza ziyaret gerçekleştirecek heyetler oluşturulması
  • Bunun yanında Kutlu Doğum Haftası Platformunun Bilecik genelinde katılmak ve maddi-manevi katkı sağlamak isteyen sivil toplum kuruluşlarına da açık olduğu belirtilerek bir sonraki toplantının Anadolu Gençlik Derneği  salonunda yapılmasına karar verildi.
 

BİLECİK İL MÜFTÜLÜĞÜ’NDE HİZMET İÇİ EĞİTİM KURSLARI DEVAM EDİYOR

 
Bilecik İl Müftülüğünde hizmet içi eğitim kursları devam ediyor.

Bilecik İl Müftülüğü tarafından, merkez ve köy camilerinde görevli personele yönelik olarak düzenlenen 2. dönem Kur’an-ı Kerim Hizmet içi Eğitim Kursu ve Yüz Yüze Vaaz Kursları devam ediyor.

Kur’an-ı Kerim Hizmet içi Eğitim Kursu ve Yüz Yüze Vaaz Kurslarında; yaygın din eğitimi kapsamında yürütülen hizmetlerin etkinlik ve verimliliğinin artırılması hizmet kalitesinin yükseltilmesi ve vaaz ve irşat hizmetlerini yaygınlaştırmak amacıyla, usulüne uygun olarak vaaz yapabilmelerini sağlayacak dersler veriliyor.

Hizmet İçi Eğitim Kurslarına 40 din görevlisi katılıyor. Kurs, İl Müftülüğü Merkez Osmanlı Camii  Eğitim Merkezinde, İl Müftüsü Necati Akkuş, İl Müftü Yardımcıları Özdemir Taş, Ahmet Tokgöz, Asım Ceylan, Vaizler Mehmet Çatallar, İbrahim Köç ve Rehber  Öğretici Kayı Boyu Camii İmam-Hatibi İbrahim Çelik tarafından veriliyor.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.