Bir Gönül Yapabilmek
Grup Sayfamız İçin BURAYA Tıklayınız  

DİYANET HABER Keles İlçe Müftülüğü 2016 yılı Ramazan ayı ana teması olan” Gelin Gönüller Yapalım” kapsamında ilçede bulunan Suriyeli ailelere bir iftar yemeği verdi.

İlçe müftüsü Hasan Tanrıkulu, vaizler ve personelin katılıp finanse ettiği, müftülük hizmet binasının bahçesinde organize edilen ve hanımlar tarafından hazırlanan ev yemeklerinden oluşan mütevazi bir menü ile yapılan program Suriyeli aileler ile müftülük personeli ve ailelerinin kaynaşmasına vesile oldu.

Proğramın sonunda  ecdadımızın bir geleneğini hatırlatma adına konuklara “Diş Kirası” olarak mütevazi hediyeler verildi. Öte yandan “Askıda” uygulaması devam ettirilerek başta Suriyeli aileler olmak üzere ihtiyaç sahiplerinin günlük pide ihtiyacı müftülük personeli tarafından gönüllü olarak karşılanmaktadır.

Konu ile ilgili bilgi veren Müftü Tanrıkulu “Ramazan paylaşma ayıdır.Mübarek bir mevsimi böyle güzel faaliyetlerle değerlendirmemize yardımcı olan personelime ve katkılarından dolayı herkese teşekkür ediyorum. Bu tarz faaliyetlerin millet ve ümmet olarak birlik ve beraberliğimize katkıda bulunacağına inanıyorum” dedi


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol