Canik Müftülüğü'nden, Okul Öncesi Atağı

Samsun Canik Müftülüğü'nden Okul Öncesi Atağı.

Canik Müftülüğü'nden, Okul Öncesi Atağı

Samsun Canik Müftülüğü'nden Okul Öncesi Atağı.

25 Kasım 2016 Cuma 21:20
Canik Müftülüğü'nden, Okul Öncesi Atağı
banner221
Grup Sayfamız İçin BURAYA Tıklayınız  

DİYANET HABER
4-6 yaş Okul Öncesi Din Eğitimi alanında geçen eğitim öğretim yılını yılı 24 sınıfla tamamlayan Canik Müftülüğü bu eğitim öğretim yılında 11 yeni sınıf daha açarak 35 sınıf ve 500 öğrenci ile eğitim öğretime devam ediyor. Okul Öncesi Din Eğitimine vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği görülüyor.

Canik İlçe Müftüsü Mukadder Arif YÜKSEL yaptığı açıklamada "Sıbyan Mektebi" alanında bölgede marka haline geldiklerini, ilçede vatandaşların okul öncesi kurslarına büyük rağbet gösterdiğini ve bütün başvuruları kabul edemediklerini belirtti.

İlçe Müftüsünden aldığımız bilgiye göre, İlçede Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı ana okullarının da din eğitimi sınıfı açtıkları ve bu sınıflarda görevlendirilmek üzere Müftülükten usta öğretici istediği, bu eğitim öğretim yılında İlçe Milli Eğitime bağlı ana okullarında da 3 sınıf açıldığını ifade etti.

Kurslarda yürütülen eğitim ve öğretimde de gözle görülür başarı kaydedildiği, kursa devam eden öğrencilerin ilk yıl 1/3'ünün, iki yıl devam eden öğrencilerin ise çoğunun Kur'an-ı kerime geçtiği ve kısa sureleri ezberledikleri öğrenildi.
Son Güncelleme: 25.11.2016 21:57
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
DÜZELTME 2016-11-28 00:14:05

başkanliğimiz 4-6 yaş grubu öğrenci̇leri̇ i̇çi̇n si̇byan mektebi̇ tabi̇ri̇ yeri̇ne 4-6 yaş değerler eği̇ti̇mi̇ siniflari i̇smi̇ni̇ terci̇h edi̇yor. bu konuda bi̇r takim cemaat, tari̇kat ve gruplarin bi̇r sektör hali̇ne geti̇rdi̇kleri̇ meselede ayni tabi̇rleri̇ kullanmak doğru deği̇ldi̇r.