Çaycuma 170 Umrecisini Uğurladı
Düzenlenen uğurlama merasimine Kaymakam Serkan KEÇELİ, Belediye Başkanı Bülent KANTARCI, STK Temsilcileri, daire amirleri, umreci yakınları ve bay-bayan Çaycumalılar katıldı.
 
Sunuculuğunu İstasyon Camii İmam Hatibi Emin Berber’in yaptığı programa Yen Camii İmam Hatibi Kadir GÜNEY’in okuduğu Kur’an tilaveti ile başladı. Din görevlilerinden Murat YAŞA, Sebahattin KARARMIŞ, Kadir GÜNEY, Ersin TABAK, Emin BERBER’den oluşan ilahi grubunun okuduğu ilahi ve kasideler gönüllerde iz bıraktı.

İlçe Kaymakamı Serkan Keçeli uğurlama merasiminde yaptığı konuşmada : “170 umrecimizi kutsal topraklara uğurlamak için bu güzel bir günde toplanmış bulunuyoruz. Allah inşallah kazasız, belasız oralara gidip hakkıyla umre görevini yapmayı ve yine kazasız, belasız sevdiklerinize dönmeyi nasip etsin. Kalanların, gidenlerden en önemli isteği duadır. Bizde sizlerden dua istiyoruz. Allah hepinize hayırlı yolcuklar versin” diye konuştu.

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent KANTARCI ise yaptığı konuşmada “Sıcacık bir bahar gününde, kutsal topraklara çok değerli hemşerilerimizi uğurlamak üzere bir araya gelmiş bulunuyoruz. Bu bahar günü inşallah hayırlara vesile olur. Ve giden hemşerilerimiz orada kendileri, yakınları, memleketimiz için yapacakları ibadetlerle inşallah memleketimize hepimize hayırlarla, sağlıklı gelirler. Bu güzel insanları yalnız bırakmadığınız için hepinize saygılar, sevgiler sunuyorum. Güle güle gitsinler, güle güle gelsinler diyorum” dedi.

Çaycuma İlçe Müftüsü Mahmut ARCAKLIOĞLU uğurlama merasiminde alanda bulunan vatandaşlara hitaben yapmış olduğu konuşmada ‘'Burada bir duygu sağanağına dönüşen umre programımıza uzaktan yakından gelen bütün kardeşlerimize en kalbi duygularımla Çaycuma Müftüsü olarak, bütün din gönüllüsü arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum. Rabbime hamdolsun ki havayı da bugün bizim için güzel eyledi.Gittiğiniz yerde dualarınızı makbul eylesin, günahlarınızı affeylesin. Sağlık ve afiyetle sevdiklerinize kavuştursun inşallah. Umreye giden Kıymetli Hocalarımız ile umrecilerimize hayırlı seferler diliyorum. Programa emek veren Din Görevlilerimize teşekkür ediyoruz’ dedi.

Anahtar Kelimeler:
DiyanetDinihaberler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol